Zo Sagana je na Tour hviezda. Takto žartuje počas pretekov

0

 

Štvrtá etapa najvýznamnejších cyklistických pretekov Tour de France predstavovala zložitú a náročnú trasu. Peter Sagan si však udržal biely dres a v bodovacej súťaži o zelený dres šliape na päty Andrému Greipelovi. Stráca už len 6 bodov.

Slovenský cyklista Peter Sagan je už na Tour de France známy svojim žartovaním. Či už na bicykli, alebo medzi ostatnými pretekármi. Včera pri súboji o rýchlostnú prémiu si dovolil opäť jeden žart.

V štvrtej etape pretekov sa Sagan pokúsil získať body v rýchlostnej prémii. Súperil tak s Johnom Degenkolbom, Andrém Greipelom, Bryanom Coquardom a Markom Cavendishom. Sagan síce skončil na predposlednom mieste, no napriek tomu sa celá pätica dostala do dobrej vzdialenosti od hlavného pelotónu.

Slovenský pretekár následne ostatným naznačil, že by sa mohli pokúsiť o únik. John Degenkolb pochopil Saganov žart a iba sa zasmial. Avšak André Greipel si zjavne neuvedomil, že ide len o vtip. Obzrel sa dozadu na hlavný pelotón a pokýval hlavou. Mark Cavendish, ktorý vyhral súboj o rýchlostnú prémiu, nereagoval a len odvrátil zrak na druhú stranu cesty. Informoval o tom web cyclingweekly.co.uk.

Snímka: facebook.com/Peter Sagan

Snímka: facebook.com/Peter Sagan

Peter Sagan sa okrem svojho žartovania ukázal aj ako tímový hráč, ktorý v hraničných situáciách skutočne podrží. Pretekár Alberto Contador jazdil v tretej etape približne 25 kilometrov od cieľa so zlomeným zadným kolesom. Nakoľko nebolo možné vymeniť jeho bicykel, pomohli mu jeho tímoví kolegovia. Sám Contador sa vyjadril, že mu pomohol najmä Peter Sagan, ktorý sa pre neho v podstate obetoval.

Saganove žartovanie v štvrtej etape Tour de France si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

https://www.youtube.com/watch?v=Mj-0PxFS7Dc

Zdroj: cyclingweekly.co.uk

Snímky: cyclingnews.com, facebook.com/Peter Sagan

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Limonáda (Snímka: thevapormaster.com)
Osvieženie v teplom pekle. Urobte si domácu limonádu

  Nič vás v lete neosvieži viac, než dobrá chladená limonáda. Pripravte si jednu aj sami doma. Prinášame vám recepty...

Zavrieť