Známy herec z Avengers si zahrá v hororovom filme

0

 

Režisér Guillermo del Toro nám na jeseň tohto roku prinesie do kín záhadný a strašidelný horor Crimson Peak, odohrávajúci sa vo victoriánskom Anglicku.

Mladá Edith Cushing sa krátko po svadbe presťahuje na panstvo svojho novomanžela, sira Thomasa Sharpea, ktorý tam žije spolu so svojou sestrou lady Lucille. Čoskoro si Edith uvedomí, že s domom niečo nie je v poriadku a postupne začína odhaľovať manželovu tajomnú minulosť, ktorú sa pred ňou snažil ukryť.

Del Toro je režisér a scenárista so zvučným menom, ktoré možno každý nepozná. Napriek tomu vám zaručujeme, že ste už niektorý z jeho filmov určite videli. Na konte má filmy ako Blade 2, Hellboy, Pacific Rim (Ohnivý kruh). Svoje hororové zručnosti nám dokázal v snímke El Laberinto del Fauno (Faunov labyrint), ktorý sa stal obľúbeným u nejedného fanúšika tohto žánru. Nesmieme opomenúť ani jeho účasť na scenári k trilógii Hobbit.

Guillermo del Toro pri vstupnej bráne do domu Zdroj: horrorpedia.com

Guillermo del Toro pri vstupnej bráne do domu Zdroj: horrorpedia.com

Scenár na Crimson Peak pochádza taktiež z jeho hlavy. Napísal ho už v roku 2006, lenže štúdio chcelo, aby sa nakrúcanie konalo v existujúcom dome, čo odmietol, lebo samotný dom je veľkou súčasťou filmu. Trval na tom, že sa o réžiu postará, len ak si bude môcť vybudovať dom od základov.

Zaujímavý je aj výber hercov. Do úlohy Edith bola pôvodne obsadená Emma Stone, tú však nahradila Mia Wasikowska. Lady Lucille stvárnila Jessica Chastain. Obe majú za sebou niekoľko úspešných projektov a dokonca si spolu zahrali tiež vo filme Lawless (Zem bez zákona).

Lady Lucille a sir Thomas Zdroj: horrorpedia.com

Lady Lucille a sir Thomas Zdroj: horrorpedia.com

Úlohu sira Thomasa mal stvárniť Benedict Cumberbatch, ale ten bol taktiež nahradený. Namiesto neho uvidíme vo filme Toma Hiddlestona, ktorého si určite pamätáte ako zápornú postavu Lokiho z filmu Avengers. Keďže sú obaja herci dobrí kamaráti, Tom nechcel úlohu zobrať, pokiaľ nedostane od svojho kolegu “požehnanie”.

Všetko dobre dopadlo a film pôjde do kín 15. októbra ešte tento rok. Z ukážok je jasné, že pôjde o kvalitný “duchársky” horor, na ktorý sa môžu fanúšikovia už teraz tešiť.

Zdroj: horrorpedia.com, youtube.com, imdb.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Valeria Lukyanova (Snímka: facebook.com)
Živá Barbie je späť. Ukázala sa po svojej ďalšej premene

  Ľudská bábika, Valeria Lukyanova, dala o sebe opäť počuť. Najnovšie sa na sociálnych sieťach pochválila svojimi vypracovanými „tehličkami“ na bruchu....

Zavrieť