Zistite, čo všetko o vás vedia v Google

0

 

Je doslova strašidelné ako sú naše životy späté so spoločnosťou Google. Prečítajte si návod, ako zistiť, čo všetko ste vyhľadávali na internete.  

Pozor, tento krok robte výhradne len na svojom osobnom počítači

Nesťahujte svoj archív na verejných počítačoch a majte ho vždy pod kontrolou. Obsahuje totiž veľmi citlivé údaje, ktoré určite nechcete zveriť cudzej osobe. Stiahnutím tohto archívu do verejne prístupného počítača by vás mohlo stáť veľa nervov a trápenia. Sami budete prekvapení, čo všetko ste kedy zadali do vyhľadávania.

Google ukladá všetko

Verte neverte, Google o vás vie viac ako vaši kamaráti a rodina. Všetky vyhľadávané výrazy, mapy, záujmy, prezerané videá na YouTube či ktorékoľvek údaje z vašich účtov prepojených z Google. Firma tieto údaje používa, aby vám pomohla vyhľadávať správny obsah, ktorý je šitý priamo na vás. Pre jeden výraz sa vo vašom vyhľadávači nezobrazia tie isté výsledky ako napríklad vášmu kolegovi či susedovi.

Robte to sám

Aby ste naozaj prekvapili len seba a nie aj vašu polovičku, dbajte na dostatočné súkromie a umiestnenie tohto súboru. Nikto nie je bez chyby a navyše aj nevinné vyhľadávanie vás môže stáť veľa vysvetľovania.

Začnite odkazom 

Prvá vec, ktorú potrebujete je otvoriť link História Google  a prihlásiť sa do svojej služby Google. Tu sa vám zobrazia grafy či štatistiky a bude vám umožnené vybrať si čas a dátum, ktorý si chcete pozrieť.

Aktivity a štatistiky Zdroj: google.com

Aktivity a štatistiky Zdroj: google.com

V tomto móde si svoje dáta môžete prezerať. Už teraz uvidíte veľa zaujímavých vecí. V hornom pravom rohu si svoj archív dokážete exportovať.

google archiv

Kliknite na Vytvoriť archív

 

Keď váš archív bude pripravený, dostanete mail, ktorý bude obsahovať súbor, ktorý si môžete uložiť do počítača, alebo si celý výstup môžete pozrieť na Google Drive.

hotovo

Po uložení si svoje súbory otvoríte v poznámkovom bloku.

open json

 

Ak by ste si nevedeli rady s otvorením archívu, kontaktujte našu redakciu a my vám pomôžeme. Prajeme vám veľa zábavy pri zisťovaní informácií o samom sebe. Ak vo svojom archíve nájdete niečo vtipné, môžete nám to poslať na náš facebook.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

captcha

Zdroj: google.com

Snímky: google.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Deň Zeme od Google. Takto sa menilo jeho logo

  Vedeli ste, že dnes, 22. apríla, je Deň Zeme? Pozrite sa, ako oslavoval Google tento deň za posledných 15...

Zavrieť