Žena vyhodila počítač za 200 tisíc dolárov. Nepoznala jeho cenu

0

 

Vyhodila starú “haraburdu”, ktorú mnohí považujú za veľký kus histórie. A teraz ju hľadajú ľudia z recyklačnej spoločnosti. Tam totiž skončil počítač v rozprávkovej hodnote. Čaká tam na neznámu ženu šek v hodnote 100 tisíc dolárov ako polovica ceny, za ktorú sa tento drahý kúsok podarilo predať. 

Sám život píše niekedy až neuveriteľné príbehy. Tejto žene napísal taký, ktorý by sa vymýšľal len veľmi ťažko. Pani začala tento rok veľké jarné upratovanie, a tak so sebou v apríli priniesla niekoľko krabíc, ktorých sa chcela zbaviť.
Tie ostali odložené na recykláciu. Recyklačná firma mala časový sklz, a tak krabice otvorila len nedávno. Čo však našli, by zarazilo asi každého.
Okrem skutočných zbytočností zo sveta počítačovej techniky sa v jednej z krabíc nachádzal extrémne vzácny počítač Apple 1. Firma sa, samozrejme, rozhodla tento historický kúsok speňažiť. Zberateľ im za neho dal rovných 200 tisíc dolárov.
Rozhodli sa však, že tejto tajomnej žene, ktorá nenechala na seba žiadne identifikačné údaje, polovicu darovať. Momentálne na ňu teda čaká šek vo výške 100 tisíc dolárov.
Jeden z funkčných Apple 1 Zdroj: mercurynews. com

Jeden z funkčných Apple 1 Zdroj: mercurynews. com

Viceprezident Clean Bay Area, Victor Gichun, tak má za úlohu teraz nájsť starú pani a urobiť ju šťastnou. ,,Chceme jej dať 100 tisíc,” povedal Victor pre Mercury News. Každý z týchto počítačov ručne robil práve Steve Wozniak, spoluzakladateľ firmy Apple.
Celkovo bolo predaných len 200 týchto strojov a zberatelia tvrdia, že už ich na svete existuje len pár z nich. Napríklad v roku 2013 sa v Nemecku na aukcii predal jeden z posledných funkčných počítačov Apple 1. Za tento kus však zaplatili astronomických 671 tisíc dolárov.
Zdroj: mercurynews.com
Snímky: mercurynews.com, en.wikipedia.org
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Jahody a špargľa. Pripravte si šalát, aký ste nikdy nejedli

  Napadlo by vám niekedy skombinovať napríklad špargľu a jahody? Ak nie, prečítajte si rýchly a ľahký recept plný zaujímavých...

Zavrieť