Zelený dres patrí opäť Saganovi

0

 

Peter Sagan si obhájil cenný zelený dres. Jedna z dlhších etáp Tour, ktorá predstavovala až 195 kilometrov, priniesla Saganovi opäť zelené tričko, v ktorom sa ukáže aj zajtra.

Etapa na Tour, ktorá začínala v Lannemezan a smerovala až do Plateau de Beille, bola skvelou príležitosťou predovšetkým pre špičkových vrchárov. Cyklisti museli zdolávať náročné kopce, z ktorých najvyšší dosahoval až 1780 metrov.

Práve ten bol pre pretekárov výzvou v záverečných kilometroch etapy. Okrem stúpania priemerne 7,9,% približne 15 kilometrov pred cieľovou páskou pretekári čelili tiež nepríjemnému dažďu.

Rýchlostnú prémiu v dnešnej etape mohli cyklisti získať už na 20. kilometri. Peter Sagan tu v špurte ukázal opäť výborný výkon. Umiestnil sa ako tretí a získal 15 bodov. V rýchlostnej prémii vyhral Saganov rival v boji o zelený dres, André Greipel. Ten si pripísal 20 bodov, ktoré získal ako darček k svojim dnešným 33. narodeninám.

Rýchlostná prémia 12. etapy (Snímka: letour.fr)

Rýchlostná prémia 12. etapy (Snímka: letour.fr)

Aj v 12. etape predviedol Peter Sagan skvelý výkon. Vybojoval si ďalšie cenné body v súťaži o zelený dres. Aktuálne André Greipel na slovenského cyklistu stráca 2 body. Peter bude mať ešte príležitosť excelovať v rovinatých etapách, ktoré sú ešte len pred nami.

Ako prvý cieľovou čiarou prešiel Oliver Rodrigez s náskokom minúta a 12 sekúnd. Tento ročník Tour de France to je už jeho druhé etapové víťazstvo. Do cieľa prišiel ako ďalší Jakob Fuglsang a tretí Romain Bardet.

V celkovej klasifikácii sa na prvom mieste nič nezmenilo. Chris Froome ako najdekorovanejší muž tohto ročníka si obhájil žltý dres a navyše získal aj bodkovaný dres. Biele tričko si zajtra oblečie opäť Nairo Quintana.

Snímky: letour.fr

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Puy du Fou (snímka: youtube.com/PuyduFou)
Zabudnite na Disneyland. Toto je jedinečný zábavný park na svete

  Prenesie vás v čase a ukáže vám tak, ako nikdy predtým, gladiátorov, vikingov či obliehanie hradu. Cena za najlepší...

Zavrieť