Zaplatili by ste si za spánok vo väzení? Pozrite si najbizarnejšie hotely na svete

0

 

Pokiaľ máte radi dobrodružstvo, objavovanie nových možností alebo len jednoducho chcete zažiť niečo odlišné, ako klasickú dovolenku v „tuctovom“ hoteli, inšpirujte sa nasledujúcimi bizarnými alternatívami ubytovania.

Hotel Costa Verde, Costa Rica

Každý, kto už cestoval lietadlom, si v ňom určite neraz zdriemol. V tomto modeli môžete prespať celú noc bez toho, aby ste sa báli pádu. Apartmán v hoteli na ostrove Costa Rica je rekonštruovaný Boeing 727, ktorý je vybavený dvomi izbami v plnej výbave pre ubytovanie návštevníkov. Zaujímavosťou je, že celý objekt pôsobí ako stroskotané lietadlo v strede džungle.

Snímka: homeesthetics.net

Snímka: homeesthetics.net

 

Donut hotel, Čína

Áno, v Číne nájdeme asi naozaj čokoľvek. „Donut hotel“, čo môžeme preložiť ako hotel v tvare šišky, sa nachádza neďaleko Šanghaja. Celý rezort (Sheraton Huzhou Hot Spring Resort) sa skladá z troch budov, pričom dve z nich tvoria 27-podlažný prstenec. Architekt tohto celého komplexu, Ma Yansong, bol dokonca menovaný jedným z najkreatívnejších ľudí, pôsobiacich v oblasti architektúry.

Snímka: businesinsider.in

Snímka: businesinsider.in

 

Propeller Island, Nemecko

Plávajúci ostrov, ktorý je považovaný za najbláznivejší hotel v Berlíne. Nachádza sa tu 27 izieb, pričom každá je niečím jedinečná a osobitá. Celý koncept je umeleckého až výstredného charakteru. O tom svedčí napríklad izba, ktorá je v podobe väzenskej cely, ďalšia je poňatá ako krypta, v ktorej návštevníci spia v rakve, či izba pozostávajúca z nábytku v tvare budov.

Snímka: uniqhotels.com

Snímka: uniqhotels.com

 

Barbie apartmán, Las Vegas

Kde inde by ste hľadali izbu, ktorá je poskladaná ako vysnívaný „Barbie domček“, než v americkom Las Vegas. Apartmán sa skladá zo samých rúžových kúskov nábytku či tapiet a dokonca tu nájdete tiež oblečenie, charakteristické pre túto ikonu dievčat. Zaujímavosťou tu je zbierka pozostávajúca zo 65 Barbie postavičiek.

Snímka: francisandfrancis.com

Snímka: francisandfrancis.com

 

Zrkadlová kocka, Švédsko

Táto kocka, obložená kusmi zrkadiel, je jednou z izieb v švédskom hoteli, ktorý je vybudovaný v lesnom prostredí. Okrem rozprávkového výhľadu z apartmánu je krásny tiež pohľad z exteriéru, pretože zrkadlá odrážajú obraz celého prírodného prostredia, kde je izba lokalizovaná.

Snímka: inspire52.com

Snímka: inspire52.com

 

Benesse House, Japonsko

Ak patríte medzi nadšencov múzeí, čo tak v ňom stráviť celú noc? Presne túto predstavu vám môžu splniť v japonskom hoteli, ktorý je súčasťou múzea Benesse. Zariadenie poskytuje ubytovacie služby v dvanástich izbách, z ktorých majú ubytovaní možnosť nahliadnuť do zákutí múzea 24 hodín denne. Umelecké diela sa nenachádzajú len v jednotlivých galériách, ale vo všetkých častiach komplexu.

Snímka: flickr.com

Snímka: flickr.com

 

Poseidon Undersea Resort, Fiji

Hotel, ktorý poskytuje ubytovanie dvanásť metrov pod povrchom, pripomína život v akváriu. Ponúka možnosť ubytovania v tesnej blízkosti morských živočíchov a krásneho výhľadu na podmorský svet. Luxusný rezort je lokalizovaný na Fiji, ktorého tvorcom, respektíve developerom je L. Bruce Jones. Jeho skvostná myšlienka zaznamenala taký úspech, že pri rezervácií čo i len jednej noci v tomto hoteli sa dostanete len na čakaciu listinu.

Snímka: travelingdictionary.com

Snímka: travelingdictionary.com

 

Utter Inn, Švédsko

Projekt švédskeho umelca ponúka ubytovanie priame v centre švédskeho jazera Mälaren. Skladá sa len z paluby v tvare malého typicky švédskeho domčeka, z ktorého vedie rebrík do kabíny, nachádzajúcej sa pod povrchom. Do priestorovo skromného zariadenia vás presunú loďou, takže máte zabezpečené absolútne súkromie.

Snímka: mskhotels.info

Snímka: mskhotels.info

 

Zdroj: roughguides.com, news.com

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Malehead-big
Realistické sochy, ktoré inšpirujú ľudí, vyrába len z drôtu

  Pozrite si nádherné umelecké diela, ktoré vytvára umelkyňa Kendra Haste. Pri svojom modelovaní používa len drátené pletivo a nožnice....

Zavrieť