Zákaz robiť selfie je realitou. Napríklad v Disneylande

0

 

Robiť selfie, takzvané “svojky”, môže byť aj nebezpečné. Najnovší zákaz používať selfie paličky sa objavil vo svete zábavy. V sieťach parkov Disneyland.

Väčšina zábavných parkov disponuje kamerami, ktoré vás zachytia počas jazdy na rôznych atrakciách. Fotky si po jazde môžete vyzdvihnúť. Niekomu to však nestačí a aj na takéto atrakcie si mnoho ľudí berie svoju selfie paličku. Na nebezpečenstvo sa často zabúda. Predstavte si, že ste na horskej dráhe a palička sa vám zachytí niekam do konštrukcie. Zážitok by to bol veru veľký, ale pravdepodobne negatívny.

Riziko zranenia na atrakciách je enormné Zdroj: themeparkreview.com

Riziko zranenia na atrakciách je enormné Zdroj: themeparkreview.com

Sieť známych zábavných parkov Disneyland s týmto skoncoval 

Prevencia úrazu a bezpečnosť návštevníkov by mala byť prvoradá. Na základe tohto Disneyland vytvoril nové pravidlo. Zákaz používať selfie palice počas jazdy. Pochopiteľné, no návštevníkov to aj tak pobúrilo. Riskovať svoju končatinu pre jednu super fotku sa jednoducho asi oplatí. Veď žijeme v dobe, v akej žijeme. V mnohých zábavných parkoch je tento druh pomôcky dokonca úplne zakázaný.

Pri atrakciách väčšinou bývajú ukladacie priestory, tak prečo ich nevyužiť a zbytočné veci, ktoré by vám mohli kaziť celkový dojem z jazdy, neodložiť. V parkoch sa už začínajú objavovať takéto tabule s upozornením.

Atrakcia Big Thunder a upozornenie Zdroj. twitter.com @laughing_place

Atrakcia Big Thunder a upozornenie Zdroj. twitter.com @laughing_place

Tieto paličky sú už zakázané taktiež v niektorých múzeách, na športových podujatiach či dokonca boli zakázané aj na filmovom festivale v Cannes. Veď vypichnúť oko sa dá aj prstom, čo potom takouto paličkou.

Otravné skoro ako vuvuzela

Kedysi stačilo niekoho požiadať, aby vám spravil fotku. V dnešnej dobe však už netreba ani komunikovať. Selfie paličky sa tak hrdo môžu pýšiť tým, že sa stali druhou najotravnejšou vecou po samotných vuvuzelách, teda afrických hudobných nástrojoch.

Zdroj: dailydot.com

Snímky: twitter.com @laughing_place, themeparkreview.com

SmeAktal- redakcia - kariéra

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
mad_max_fury_road_New_poster - Copy
Mad Max je späť. V kinách rozpútal hotové peklo

  Všade prítomný prach, vôňa benzínu, kvapky potu a dokonalé šialenstvo. Presne to čaká návštevníkov kina pri premietaní nového filmu...

Zavrieť