Zajtra sa predstaví iPhone, po ktorom ľudia túžia

0
Pôjde proti prúdu a ukáže opäť telefón v „malom balení“ so špičkovým výkonom. Takto má vyzerať iPhone SE. 
Áno, zabudnite na veľké telefóny či obrovské obrazovky, na ktorých nedokážete písať jednou rukou. Aj napriek súčasnému trendu sa Apple rozhodol vyrobiť nový smartfón, ktorý dostane „len“ štvorpalcovú obrazovku. Smartfón sa oficiálne ukáže 21. marca večer nášho času, no internet je už teraz plný, zatiaľ, neoficiálnych informácií, ktoré sa často ukazujú ako správne.
Nový iPhone má v prvom rade dostať veľmi neobvyklé meno, konkrétne má byť jeho označenie iPhone SE. Svojou veľkosťou a postavením má nahradiť v ponuke doteraz predávaný iPhone 5s, ktorý je na trhu už približne dva a pol roka.
To, že bude Apple vyrábať menší telefón, vôbec nemusí znamenať, že bude výrazne lacnejší alebo horší v špecifikáciách. Firma si skrátka chce udržať istý štandard.
iPhone SE (koncept), snímka: youtube.com

iPhone SE (koncept), snímka: youtube.com

Zmení sa dizajn
Veľké špekulácie sa odohrávajú pri naznačovaní jeho veľkosti či výbavy. Podľa doteraz uniknutých snímok by sa malo jednať o zmenšenú kópiu súčasného iPhonu 6s, no len so štvorpalcovou obrazovkou. Teda je možné očakávať oblé hrany a nepopulárny vytŕčajúci fotoaparát.
iPhone SE by však mal vo veľkej miere používať rovnaký hardvér ako nový iPhone 6s. Teda pôjde síce o malý telefón, no so špičkovým hardvérom. Často sa skloňuje aj slušná výdrž batérie.
Novinka by navyše mala získať čip A9, teda to najvýkonnejšie, čo dnes Apple dáva do telefónov, špičkový fotoaparát, ktorým disponuje aj iPhone 6s, či rovnako dobrú prednú kameru s 5 Mpx rozlíšením. Objavujú sa však aj informácie, že chystaný iPhone ponúkne výbavu podobajúcu sa skôr na iPhone 6.
Každopádne však stále pôjde o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu. A vďaka svojej veľkosti môže osloviť milióny zákazníkov, ktorí doteraz používali starší iPhone 5s, či ostatných, ktorí chcú malý a výkonný mobil.
Nebude mať konkurentov
Dnes sa totiž aktívne takmer nikto tejto kategórii nevenuje a všetka pozornosť smeruje na veľké telefóny. Nový iPhone môže mať na trhu zatiaľ jediného konkurenta v podobe Sony Xperia Z5 Compact, no tento smartfón zatiaľ „veľa vody“ nenamútil.
Objavujú sa informácie, že proti malému iPhonu už Samsung pripravuje zmenšenú verziu novinky Galaxy S7, no zatiaľ ide len o veľké dohady.
Jedno je však isté, pri vstupe na trh bude mať iPhone SE úplne voľné ruky a pokryje miesto, na ktoré výrobcovia zabudli. V kategórii smartfónov s obdobnou veľkosťou sú totiž len veľmi priemerné mobilné telefóny.
Otázkou je však aj cena a keďže ide o iPhone, toto nebude telefón za 250 eur. Očakávaná cena bude na úrovni 500 eur, pričom sa vo svete začne predávať ešte tento alebo začiatkom budúceho mesiaca.
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Starbucks
Vieme, kde otvoria prvý Starbucks na Slovensku

  Do konca roka vzniknú na Slovensku tri kaviarne Starbucks. Konkrétne sa budú nachádzať v Bratislave. Jedna z najväčších a...

Zavrieť