Zahrajte sa na „Boha“. Unikátna mapa vám ukáže kam ľudia cestujú

0

 

Každý, kto cestuje, by mal poznať, čo je to Airbnb. Je to populárna stránka, na ktorej nájdete ubytovanie u súkromných osôb po celom svete, spustila obdobu Google Earth.

Airbnb (celým názvom Airbedandbreakfast) spája verejnosť so súkromnými prenajímateľmi ubytovaní. Cez tento portál dokážete pri cestovaní ušetriť nemalú čiastku vašich financií.

Pozrite sa na zemeguľu z pohľadu tvorcov Airbnb. Na mape môžete v reálnom čase vidieť, koľko hostí je práve ubytovaných pomocou služby a v ktorých mestách dnes večer sklonia svoje hlavy k odpočinku. Napríklad malé ostrovčeky, ktoré normálne označujeme za exotické dovolenkové destinácie, sú práve teraz na mape priam preplnené hosťami.

Aj na Slovensku sú momentálne ubytovaní hostia Zdroj: airbnb.com

Aj na Slovensku sú momentálne ubytovaní hostia Zdroj: airbnb.com

Každá biela bodka predstavuje ubytovaciu jednotku, obsadenú ľuďmi. Čo myslíte, kde je momentálne najväčšia koncentrácia?

Mapa Airbnb sa načíta po kliknutí sem.

 

Zdroj: airbnb.com

Snímky: airbnb.com, Andrew Harrer/Bloomberg/Getty Images

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Audi Q6 koncept (snímka: drive.ru)
Audi vyrába konkurenta pre Teslu. SUV s rekordným dojazdom

  Novinka príde už v roku 2018 a dostane nové označenie Q6. Bude to prvé elektrické SUV pre Audi a...

Zavrieť