Zabudnite na opicu po prehýrenej noci. Vedci našli liek

0

 

Každý určite pozná pár trikov, ako zmierniť nepríjemný stav po prehýrenej noci. Čo však dokáže „opicu“ dokonale poraziť? Vedci našli odpoveď.

Mlieko, dobrý slepačí vývar či niekoľko litrov vody na druhý deň vám určite pomôžu „opicu“ aspoň zmierniť. Austrálski vedci z však objavili liek, ktorý vás zbaví stavu nevoľnosti po žúre. Kľúčom má byť hruškový džús. Podľa vedcov práve hrušky pôsobia na enzýmy v ľudskom tele, ktoré sa podieľajú na metabolizme alkoholu.

Ázijské hrušky (Snímka: meltyfood.fr)

Ázijské hrušky (Snímka: meltyfood.fr)

Vedci z Austrálie však robili svoj výskum s hruškami pochádzajúcimi z Ázie. Tie sú veľmi podobné jablku chuťou i tvarom. U nás v obchodoch ale takáto odroda nie je dostupná. Pokiaľ by ste však chceli tajný recept vyskúšať, dajú sa bez problémov objednať aj na Slovensko. Inšpirujete sa najbližšiu sobotu?

Snímky: huffingtonpost.com, meltyfood.fr

Zdroj: time.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
001
Nezabudnuteľný zážitok. Film, ktorý vás vtiahne do deja

  Mnohé filmové experimenty sú od začiatku odsúdené na úspech. To je aj prípad prvého celovečerného filmu, natočeného z pohľadu...

Zavrieť