Za predpisovú jazdu dostanete v Dubaji božskú odmenu. Pozrite sa, akú

1

 

Čierne body už v Dubaji nie sú v móde. Polícia začala odmeňovať vzorných vodičov darmi, ktoré by ste určite nečakali. 

Pozor červená! Nezastavili ste? Je nám ľúto, ale vypadávate zo súťaže o automobil. Pre nás, Slovákov niečo nepredstaviteľné. V Dubaji je toto bežná realita. V každoročnej kampani s názvom Biele Body, ktorú usporiadavajú dubajskí policajti, môžete vyhrať automobil.

Stačí dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky, neprekračovať rýchlosť či neprechádzať tamojšie mýtne brány bez platenia alebo predplateného kreditu. Za každý jeden priestupok vás vylúčia zo žrebovania.

Mýtna brána Zdroj: drivearabia.com

Mýtna brána Zdroj: drivearabia.com

V roku 2014 sa do konečného žrebovania dostalo len 1500 obyvateľov

Tak malá časť z tak veľkej masy prešla do finále. Dodržiavať pravidlá v Dubaji je, zdá sa, nemožné. 1500 automobilov je iba kvapka v mori. V tomto meste je počet automobilov v osobnom vlastníctve veľmi vysoký. Z každých 1000 ľudí vlastní automobil 541 obyvateľov.

Dubaju sa nevyrovná ani USA. Napríklad v New Yorku pripadá 444 áut na 1000 obyvateľov. Ak bude pokračovať tento rastúci trend, v Dubaji bude v roku 2020 odhadom 5,3 milióna registrovaných automobilov.

SmeAktal- redakcia - kariére

Automobil ako odmena

Šťastný výherca tohtoročného žrebovania si so sebou odniesol automobil v hodnote 18 až 25 tisíc eur v závislosti od výbavy a motorizácie. Tamojšia polícia mu darovala auto Hyundai Veloster. Takáto výhra by potešila asi každého. Výherca pracuje v banke a výhru vôbec neočakával. O to viac ho potešila.

Hyundai Veloster Zdroj: cars.axlegeeks.com

Hyundai Veloster Zdroj: cars.axlegeeks.com

Tento rok aj druhý výherca

Sheikh Mansour bin Mohammed, ktorý vyberal mená zo zoznamu, tento rok vybral až dvoch výhercov. Rozhodol sa tak osobne vyznamenať dvoch, namiesto jedného, čo túto súťaž posunulo o krok ďalej.

Vyhlasovanie výhercov Zdroj: twitter.com @DubaiPoliceHQ

Vyhlasovanie výhercov Zdroj: twitter.com @DubaiPoliceHQ

Zdroj: khaleejtimes.com

Snímky: drivearabia.com, twitter.com @DubaiPoliceHQ

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
  • dr.rakwwa

    “V roku 20014 sa do konečného žrebovania dostalo len 1500 obyvateľov”

    v takom roku sa uz aj u nas budu dostavat biele body :D :D je to len par rokov od toho ako skonci hranol robit premiera :D alebo nasa uchvatna policia o ktorej nikdy neviem co si mysliet (napriek zakonom su pomerne dost nepredvidatelny :D) bude davno prec a potomkovia z dubaja alebo ineho arabskeho statu bude mat davno nasu krajinu preludnenu :D

Staršie príspevky:
Audi reklama (snímka: youtube.com)
Nechutná reklama od Audi ukazuje zrodenie auta

  Originalita sa cení. Ak ste ešte nevideli, ako sa vyrába nové auto, môžete sa niečomu priučiť. Na videu si môžete...

Zavrieť