Yamaha demonštruje svoju silu. Má špeciálneho robota

0

 

Riadiť motorku, zábava! Sedieť na motorke, ktorá dokáže riadiť sama? Alebo sledovať robota, ako dokáže ovládať jeden zo špičkových strojov. Vyberte si.

Yamaha, jeden z lídrov v moto svete, sa pravdepodobne rozhodol svetu demonštrovať, čoho všetkého je schopný dosiahnuť aj v robotike. Vznikol autonómny humanoid, ktorý dokáže sám šoférovať motocykel. Cieľom je vytvoriť robota, ktorý dokáže riadiť neupravený motocykel rýchlosťou viac ako 200 kilometrov za hodinu.

Myslíte si, že je to nemožné? volá sa Motorbot v.1 a dostal aj príznačnú prezívku „The Doctor“.

V tomto prípade si robot osedlal vlajkovú loď suporšportov, štvortaktný model Yamaha YZF-R1M. Pravdepodobne každý fanúšik motoriek tomuto robotovy môže len závidieť.

Yamaha YZF-R1M Zdroj: global.yamaha-motor.com

Yamaha YZF-R1M Zdroj: global.yamaha-motor.com

Vývoj a pokrok, alebo vyhodené peniaze

Možno dumáte, na čo je takýto robot dobrý. Bude mať za úlohu strážiť diaľnice a naháňať motorkárov, ktorí prekračujú povolené rýchlosti? Alebo o pár rokov neskôr budeme sledovať známe preteky MotoGP, kde však nebudú živí pretekári, ale roboti? Omyl.

Motobot v1 Zdroj: youtube.com

Motobot v1 Zdroj: youtube.com

O čo naozaj ide? Známy výrobca motoriek chce nadobudnuté poznatky aplikovať vo svojich výrobkoch. Chce tak zlepšiť jazdeckú bezpečnosť a podporu. Ak vymysleli technológiu, ktorá dokáže udržať robota na stroji, táto technológia pravdepodobne dokáže na ceste udržať aj vás.

Projektom si firma otvára taktiež aj brány do iných sfér podnikania.

 

Zdroj: youtube.com, global.yamaha-motor.com

Snímky: global.yamaha-motor.com, reprofoto youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
film
Toto je päť filmov, kvôli ktorým by ste mali v novembri určite navštíviť kino

  Máme tu koniec októbra, a to je ten správny čas pozrieť sa, aké filmy budú v novembri v slovenských kinách....

Zavrieť