Výťahy, ktoré musíte vidieť, aby ste uverili, že naozaj existujú

0
Showing 1 of 3

 

Jazda, z ktorej by vám mohlo byť aj zle. Svetové, unikátne výťahy, ktoré sú jednoznačne nevhodné pre ľudí trpiacich strachom z výšok či klaustrofóbiou. Nastupujte prosím!

Na svete existuje mnoho skvostov či turistických lákadiel. Tieto sa však navyše dokážu aj pohybovať. Do niektorých zo spomínaných výťahov nastupujte len v prípade, že máte silný žalúdok. Na 90. poschodie vás dokážu vyviezť za pár sekúnd a ten výhľad nerozchodí každý.

AquaDom – Berlín

Najväčšie voľne stojace akvárium meria 25 metrov a v jeho vnútri sa nachádza výťah. Patrí do komplexu hotela.

Autostadt veža – Wolfsburg

Dve 48 metrov vysoké budovy, kde každá dokáže uskladniť až 400 áut. Rýchlosť výťahu je 1,5 metra za sekundu. Tieto veže ponúkajú aj možnosť miesto auta vyzdvihovať posádku ľudí.

Falkirkské koleso – Falkirk

Rotačný výťah, ktorého úlohou je prevážať lode, ktoré je potrebné dostať z hora dole a naopak. Prepája prieplavy a prekonáva výškový rozdiel 24 m.

TIP: Pre prechod na ďalšiu stranu použite tlačidlo NEXT v ľavom hornom rohu.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Rebríček 10 najobľúbenejších ostrovov. Navštívili ste už niektorý?

  Nechajte sa inšpirovať. Toto sú ostrovy, ktoré sú považované za najlepšie na svete. Nájdete medzi nimi aj ten, ktorý ste...

Zavrieť