Vyrobte si vlastnú klimatizáciu. Nebude vás to stáť ani 20 eur

0

 

Povedzte stop letným horúčavám vo vašej obývačke či spálni. Pozrite si návod, ako si jednoducho vyrobiť vlastnú domácu klimatizáciu za menej ako 20 eur. 

Obyčajný ventilátor nestačí. Nemôžete sa poriadne vyspať, pretože vám je teplo. Alebo sa nemôžete najesť v pokoji, lebo vám z čela neustále tečie pot a musíte sa utierať? Skoncujte s tým pomocou domácky vyrobenej klimatizácii. Ak ste si mysleli, že nemôžete mať doma klímu bez toho, aby ste investovali stovky euro, ste na omyle.

Jednoduchá ale účinná klimatizácia Zdroj: youtube.com

Jednoduchá ale účinná klimatizácia Zdroj: youtube.com

šetko, čo budete potrebovať, máte možno aj doma. Ak nie, postačí jedna krátka návšteva obchodu.

Veci, ktoré budeme potrebovať

Plastové vedro s poklopom (postačí napríklad vedro z klasického prášku na pranie alebo od farby, s ktorou ste maľovali steny, prípadne aj starý odpadkový kôš)

Ostrý nôž alebo takzvané „vykružováky“

Plastové rúrky (postačia aj napríklad malé pet fľaše či napríklad rolky zo záchodového papiera)

Ventilátor (ten vlastní pravdepodobne každá domácnosť)

Postup 

Navŕtame, prípadne vyrežeme otvory do plastového vedra. Koľko ich spravíte, je na vás. Pozor, čím viac ich však spravíte, tým menší bude mať klíma dosah. Do otvorov vložíte plastové rúrky alebo spomínané pet fľaše, z ktorých odrežete oba konce.

Jednoduchý nápad ako sa schladiť Zdroj: youtube.com

Jednoduchý nápad ako sa schladiť Zdroj: youtube.com

Do veka vyrežte presne takú dieru aby tam váš ventilátor zapadol. Je na vás či do vedra dáte nejakú vložku. Tá však nieje potreba. Jediné čo vám ostáva je akokoľvek si skrášliť svoj výtvor, dať zamraziť vodu (ktorá bude slúžiť ako chladivo) a do pár hodín (kým zmrzne voda), môžete začať schladzovať požadovanú miestnosť.

Ak ste niečo z tohto museli kupovať, stále sa zmestíte do 20 eur. Väčšina z vás však potrebné veci má a klimatizácia vás tak nebude stáť skoro nič.

Vaše kreácie nie sú ničím obmedzené. Môžete použiť mnoho druhov nádob. V tomto prípade bol použitý odpadkový kôš. Výsledný produkt teda môže vyzerať aj napríklad takto.

Zdroj: youtube.com

Snímky: reprofoto youtube.com, lehighvalleylive.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
landscape_nrm_1420821874-andy-sachs-the-devil-wears-prada-204938_1400_912
7 najväčších módnych omylov, ktoré ženy stále robia

  Malé legíny, leopardí vzor či korunky na hlavách. Už ste si určite niekedy išli len tak po ulici a...

Zavrieť