Čech vyhral 2,5 miliardy v lotérii. Na internete je video, na ktorom má páliť tiket

0

 

Eurojackpot vyhral doposiaľ neznámy výherca. Čaká sa, kým si príde vyzdvihnúť výhru. Medzičasom však niekto nahral na internet video, ako páli údajný výherný tiket, aby si neskazil život peniazmi. Stávková kancelária však potvrdila, že má ísť o klamstvo. 

Video, na ktorom vidno iba ruky a údajný výherný tiket rozprávkovej sumy. Konkrétne Eurojackpotu vo výške 2,47 miliardy českých korún (takmer 90 miliónov eur). Tvorca videa sa chcel údajne chrániť, aby si zachoval anonymitu. S vysvetlením, že nechce stratiť svoju rodinu, priateľov a známych kvôli peniazom, tiket spálil.

„Videl som veľakrát príbehy ľudí, ktorí vyhrali a zlomilo im to život. Prišli o rodinu, známych. Ja chcem ísť príkladom a spraviť niečo, čo ešte nikto nikdy nespravil.“ Tieto slová prehlasoval digitálne upraveným hlasom.

 Jedná sa o podvrh

„Ide o podvrh, video je sfalšované“, informoval hovorca stávkovej kancelárie Sazka, Václav Friedmann. Dátum podania výherného tiketu sa nezhoduje s tiketom na videu. Navyše sú pozmenené niektoré dôležité parametre tiketu. Napríklad čiarový kód nezodpovedá veľkosťou originálu.

Reálnemu výhercovi tak ostávajú na vybratie výhry ešte dva týždne. Firma Sazka uvažuje, že výhercu vyzve, avšak nepozná identitu výhercu. A tak jediné, čo ostáva, je použiť médiá, inzeráty či reklamy.

Prečo spravil takéto video

Najpravdepodobnejší dôvod, prečo takéto video niekto spravil, je vidina zárobku na serveri YouTube. Ako sa na YouTube zarába, sa môžete informovať v tomto článku.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Snímky: youtube.com, reprofoto youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Dúha, akú ste ešte nevideli. Utvorila dokonalý kruh

  Toto je ten prípad, kedy príroda vyčaruje úžasné scenérie. Šťastlivcov, ktorí navštívili Niagarské vodopády, príroda obdarila takýmto pohľadom. Zabudnite na...

Zavrieť