V strhujúcom závere ušlo Saganovi vítazstvo o centimetre

0

 

Piata etapa Tour de France priniesla slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi druhé miesto. Udržal si biely dres a v bodovacej súťaži o zelený dres stráca opäť 32 bodov. 

V dnešnej etape sa bojovalo o dôležitých 50 bodov, ktoré mohol získať víťaz v cieli. Peter Sagan sa väčšinu etapy držal v prvej časti pelotónu, čo mu vytváralo vhodnú pozíciu na záverečný špurt.

Vo finálnej časti predviedol fenomenálny výkon a dostal sa tak opäť na stupienok víťazov.

Pretekár z tímu Tinkoff Saxo si v piatej etape Tour vybojoval druhé miesto. V celkovej klasifikácii je Peter Sagan na 4. mieste a udržal si vedúcu pozíciu v súťaži do 25 rokov. 

Zajtrajšia etapa je pre Petra Sagana z hľadiska profilu skutočne perspektívna. Je klasifikovaná ako rovinatá, čo pre slovenského cyklistu predstavuje veľkú šancu na víťazstvo.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Peter Sagan (Snímka: cyclingnews.com)
Zo Sagana je na Tour hviezda. Takto žartuje počas pretekov

  Štvrtá etapa najvýznamnejších cyklistických pretekov Tour de France predstavovala zložitú a náročnú trasu. Peter Sagan si však udržal biely dres...

Zavrieť