V Slovenskom raji havaroval záchranársky vrtuľník. Štyria ľudia neprežili

0

 

Zachranári leteli na pomoc malému chlapcovi. Stroj sa mal zrútiť do vody kvôli dotyku s elektrickým vedením. 

V Kláštornej rokline sa mal pred malou chvíľou zrútiť záchranársky vrtuľník. Denník SME informoval, že zdravotná služba letela na pomoc chlapcovi, ktorý sa zranil v Slovenskom raji.

Helikoptéra však zo záchranármi na miesto nedoletela. Ešte cestou k miestu sa mala zachytiť o elektrické vedenie a následne spadnúť asi 50 metrov priamo do vody. Udalosť nemal nikto z posádky prežiť.

Na mieste zahynuli štyria ľudia. Havarovaný stroj sa navyše nachádza v ťažko prístupnom teréne. Avšak priamo na mieste už majú byť hasiči a ďalší záchranári.

Tragédiu videl ako jediný český hasič, ktorý sám volal záchrannú službu k chlapcovi so zranením. Následne sa ale stal svedkom zrútenia vrtuľníka.

Na miesto má smerovať minister zdravotníctva, psychológovia a ďalšie vrtuľníky, ktoré majú pomocť pri záchranných prácach.

***Exkluzívne zábery z miesta havárie vrtuľníka od reportérky Ivany Ratkovskej a kameramana Juraja Baltu.***V rokline Prielom Hornádu prišli o život štyria ľudia. Náčelník Záchrannej služby Slovenský raj Dušan Leskovjanský a traja členovia posádky. Boli na ceste k chlapcovi so zlomenou nohou. Ten je už v poriadku. Na mieste zasahujú záchranári aj letka ministerstva vnútra. Na zásah sa prišiel pozrieť aj minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Posted by Spravodajstvo RTVS on Friday, 17 July 2015

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Ste naozajstný milovník hudby? Jedinečný telefón od firmy Marshall vám nesmie chýbať

  Známa značka v hudobnom priemysle, no produkt, ktorý by ste nečakali. Precízne spracovaný smartfón od firmy Marshall nesie meno...

Zavrieť