O tom, že aj mimo turistických chodníkov sa nachádzajú zaujímavé miesta, sme sa už neraz presvedčili. Jedno také sa nám podarilo nájsť aj v Malých Karpatoch.

Každý, kto už navštívil Plavecký hrad, určíte našiel výhľad na impozantné skalnaté bralo Kršlenica, nad Plaveckým Mikulášom. Nie je to však jediné, čo tento výhľad ponúka. Ešte bližšie k hradu môže každý vidieť nenápadný skalnatý svah bez stromov. Podľa miestnych má viac názvov, ale najzaužívanejším je Jelenia hora. Rozhodli sme sa toto miesto navštíviť.

Najjednoduchšia cesta vedie z Plaveckého Mikuláša. Auto sme odstavili a vydali sme sa poľnou cestou smerom k hradu. Asi v strede sa stočila doľava, k nášmu cieľu. Chvíľu sme kráčali medzi stromami, až sme prišli na miesto, kde začína skalnatý svah. Nenápadne presvitajúce svetlo medzi stromami nám ukázalo správny smer, a tak sme sa po chodníku vyšlapanom od zvery vydali do kopca.

Po krátkom stúpaní sme už boli na hlavnom hrebeni, po ktorom sme pokračovali ďalej. Pri preliezaní rôznych skál stretáme veľa jašteríc a dokonca aj užoviek, ktoré sa tam v slnečný deň vyhrievali v tráve.

Jašterica Zdroj: B.J.R. Video

Jašterica Zdroj: B.J.R. Video

Pár minút sme takto pokračovali po hrebeni, až sme prišli k dominante Jelenej hory. Je ňou skalná veža, ktorá síce z diaľky vyzerá vysoká, ale z vrchu sa na ňu dá bez problémov vyliezť a užiť si výhľad. Plavecký hrad je tu ako na dlani a dokonca z opačnej strany.

Z veže sme pokračovali kúsok ďalej, na pomyselný vrchol, odkiaľ je pekne vidieť celý svah. Je to výhľad, ktorý dodá človeku energiu. Veľmi sme si ho užili. Cestu k autu sme zvolili ďalšími strmými chodníkmi, tentoraz ale pod kopcom. Hora nám tak na seba ponúkla pohľad z inej perspektívy.

Jelenia hora Zdroj: B.J.R. Video

Jelenia hora Zdroj: B.J.R. Video

Je to miesto, ktoré človeka chytí za srdce a donúti ho spomaliť v tomto rýchlom živote. Ak hľadáte samotu, vedzte, že tu väčšinou za celý deň nikoho nestretnete.

Galéria:

Snímky: B.J.R. Video 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Peter Sagan (Snímka: facebook.com/Peter Sagan)
Peter Sagan opäť nezískal etapové víťazstvo. Má však prvenstvo v kategórii do 25 rokov

  Dnešná etapa pretekov Tour de France so sebou priniesla skutočnú smolu. Približne 50 kilometrov pred cieľom cyklistov zastihol nepríjemný...

Zavrieť