V tomto preteku nie sú porazení a vyhráva naozaj každý! Ak máte radi motorky, zapojte sa aj vy do súťaže All Bikers Rally. Vyskúšali sme to aj my.

Je jedno, odkiaľ ste, na čom vôbec jazdíte a či jazdíte len ako ľadvinka svojho priateľa. Zapojte sa do unikátnej súťaže, aká na Slovensku ešte nebola. Tento pretek nie je o rýchlosti, takže sa môže zúčastniť naozaj každý. Ide o výdrž, taktiku a poriadnu dávku jazdy a hlavne zábavy. Navyše, ak sa zapojíte, automaticky vyhrávate viac, než si vôbec myslíte.

Poznámka: Pretek trvá len do 23. septembra 2015

Darčeky, jazdenie či víťazstvo. Ale hlavne kamarátstvo a zábava 

Prečo by som mal vôbec platiť za to, že jazdím? To bola prvá otázka, ktorá nám napadla ešte pred tým, než sme sa aj my zaregistrovali do tejto súťaže. Po chvíľke skúmania sme však zistili, že symbolických 20 euro je doslova smiešna suma za to, čo všetko dostanete, ak sa do preteku zapojíte.

Príchod balíka, ktorý dostane každý zaregistrovaný, poteší snáď každého. A nie len samotného súťažiaceho, ale aj napríklad jeho kamarátov. V škatuli je vecí naozaj na rozdávanie. Darčeky ako kvalitné mazivo na reťaz, kľúčenky, plagáty či prívesky. Nechýba ani niečo pekné na seba. A nie je toho málo.

Tričká a šatka, ktoré sa budú páčiť určite každému. Dostanete aj napríklad nálepky súťaže s označením ročníka. Už teraz sa tešíme na to, keď uvidíme niekoho s podobnou nálepkou. Vždy budeme mať (okrem motoriek) nejakú spoločnú reč.

Takže, keď to zhrnieme, dostanete kopec darčekov, o ktoré sa môžete podeliť. Budete môcť súťažiť a porovnávať svoje sily. A navyše si nájdete nových známych. Nevynímajúc párty, ktorá sa bude konať na konci súťaže. Tam sa budete môcť stretnúť a spoznať s ľuďmi, ktorým koluje v žilách benzín presne tak, ako vám.

Dozviete sa tam tiež mená ďalších víťazov a hodnotných cien. Aj keď nejazdíte najlepšie, môžete to byť práve vy.

Ako na to, je to tak jednoduché

Prejsť samotnou registráciou na webe súťaže ABR je veru hračka. Maličkosť, ktorú zvládne každý doslova do päť minút. Po stiahnutí aplikácie na App Store či Google Play je potrebné zadať číslo poukážky, ktorú obdržíte po registrovaní. Zoznámenie sa s aplikáciou trvá len niekoľko minút.

Aplikácia slúži ako zoznam bodovaných destinácií. Dokáže vám ukázať miesta v okolí, na ktoré sa môžete vydať. Každé z týchto miest má svoju bodovú hodnotu, ktorú pretekár získava jeho návštevou.

Naplánovať trasu si môžete už doma a dopomôcť si aplikáciou bude už len formalita. Tá vám však dokáže uľahčiť cestu prekopírovaním údajov priamo do vašej vlastnej navigácie, a tak trafiť na hodnotené miesto bude veľmi jednoduché. Hlavne opatrne!

Celá vec je nesmierne prehľadná a naozaj dobre prepracovaná, čo je niečo, za čo slovenským organizátorom skladáme poklonu. Samotné jazdenie ostáva len na vás, prípadne na vašich priateľoch, s ktorými môžete zdielať trasu.

Presný návod, ako súťažiť, nájdete v tomto videu.

Nie je pretek ako pretek

Herný systém vyzerá zo začiatku zložito, no keď ho pochopíte, budete získavať body raz dva. Každý pretek, ktorý si štartujete len vy, začína vždy na mieste, kde sa práve nachádzate. Spustiť pretek môžete aj meter od prvej destinácie, kde dostanete svoje prvé body. Kam vás valce donesú, je len na vás.

Na každý pretek máte 48 hodín. Je na vás, či dokončíte práve rozbehnutý pretek, či ho zrušíte a začnete nový. Začať môžete dnes, zajtra či o týždeň. Vy (a možno váš zamestnávateľ) ste pánom svojho času, a tak táto voľba ostáva len na vás.

Hlavná výhra v tomto preteku je naozaj neodolateľná. Najlepší jazdec, ktorý získa v súťaži najviac bodov, dostane Harley-Davidson Iron 833. Pekelný a nový sportster tak môže byť aj váš.

Zábava a bezpečnosť nadovšetko   

Pretekanie sa v noci odkladá. Naozaj nikam neutečie. Nikto zo súťažiacich z bezpečnostných dôvodov nemôže pretekať v čase medzi 22:00 až 06:00. Neumožní mu to samotná aplikácia. Nikto vám však nezakáže presunúť sa na nasledujúci hodnotený bod a ďalší deň štartovať s menšou výhodou.

Nezabudnite však na bezpečnosť a dostatok spánku. Vždy doplňte sily na zvyšnú časť preteku. Navyše počas súťaženia by ste mali jazdiť podľa pravidiel cestnej premávky a dodržiavať tak dopravné predpisy. To znamená, že zúčastniť sa môže naozaj každý aj na slabšom stroji.

Toľko rečí, že? 

Aj vy si myslíte, že nudnej teórie už bolo až až? Pobaliť štyri parené buchty, obliecť sa, natankovať doplna svojho tátoša a ide sa jazdiť. Počasie nám toto leto naozaj praje. Súťaž bude prebiehať až do 23. septembra 2015, takže času je naozaj dosť.

Všetko o súťaži, pravidlách a mnoho ďalších zaujímavých informácií nájdete na www.allbikersrally.sk. Informácie, čo a kde sa deje nájdeš aj na Facebooku. Stačí kliknúť na tento odkaz.

Čo nás osobne teší najviac, je, že ide naozaj o súťaž, na ktorej sa podieľajú ľudia zo Slovenska, a je robená pre nás Slovákov. Hor sa jednou stopou vpred!

Zdroj: allbikersrally.sk

Snímky: RD Pavlák, allbikersrally.sk

 

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
VHS Cam, (snímka:iTunes)
iPhone dostal špičkovú hipsterskú aplikáciu. Vráti vás v čase

  Spomeniete si na detstvo a oživíte si spomienky. Aplikácia totiž urobí zo špičkovej kamery iPhonu starú VHS-ku. Zatiaľ čo...

Zavrieť