Tvorca Pulp Fiction chystá nový trhák. Osem hrozných sa pýši prepracovaným scenárom

0

 

O tom, že je Quentin Tarantino je majstrom svojho remesla sme sa presvedčili už dávno. Jeho najnovší počin s názvom “Osem hrozných” je presne taký dobrý, ako všetci fanúšikovia očakávali. 

Môže byť zábavný film, ktorý trvá tri hodiny a v ktorom sa poriadnej akcie divák dočká až v poslednej hodine? Keď píše scenár Tarantino, nie je to žiadnym prekvapením. Len s niekoľkými hercami, jedným dostavníkom a jedným domom dokázal zabaviť od začiatku až do konca.

Hneď od prvého záberu začne hrať dokonalá hudba, ktorú zložil Ennio Morricone. Nikoho neprekvapí, že za ňu už stihol dostať aj Zlatý glóbus. Dostavník sa rúti zasneženým Wyomingom a uteká pred snežnou búrkou. Cestujúcimi sú John Ruth (Kurt Russell), prezývaný “Kat”, spolu so svojim väzňom Daisy Domergueovou (Jennifer Jason Leigh). Po ceste do mesta ich však zastavia dvaja muži s prosbou o odvoz.

Jedným je bývalý vojak a lovec ľudí major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) a druhým je Chris Mannix (Walton Goggins), ktorý o sebe tvrdí, že je nový šerif v meste, do ktorého majú namierené. John ich neochotne zvezie, ale dáva si dobrý pozor, aby nikomu neveril. Cena za dopadnutie Daisy je príliš vysoká a počíta s tým, že sa ju niektorí z jej komplicov pokúsi oslobodiť.

hateful eight samuel l jackson

Búrke už nestihnú utiecť, a tak sú nútení hľadať útočisko v hostinci u Minnie. Ako sa však ukáže, nie sú jediní, kto sa pre túto možnosť rozhodol. John sa tak ocitá na mieste plnom ľudí, o ktorých nič nevie a je presvedčený, že niekto z nich je tu kvôli tomu, aby Daisy oslobodil.

Od začiatku filmu až po príjazd do hostinca ubehla asi hodina. Hodina strávená dialógmi medzi pasažiermi dostavníku. Tarantino si dal záležať a prepracoval ich do dokonalosti, takže ani chvíľu nenudili. Hoci nie sú pre príbeh podstatné, ocenili sme ich hlavne k dokresleniu charakterov jednotlivých postav.

Približne ďalšia hodina v hostinci prebiehala v podobnom duchu. Ďaľšie prepracované dialógy a vyostrovanie situácie medzi všetkými návštevníkmi. Najmä však zatvrdením južanom neznášajúcich černochov a Marquisa Warrena, ktorý im v občianskej vojne spôsobil veľké problémy. Akonáhle padne prvý výstrel, začína sa dej stupňovať a v záverečnej hodine začnú rapídne pribúdať mŕtvi.

the-hateful-eight-header-image

Tu už nastupuje klasická prehnaná Tarantinova brutalita. Z niektorých záberov by mohlo slabším povahám prísť aj zle. Záver filmu je jednoducho geniálny. Celý čas film spestrujú dobre mierené vtipy a hlášky. Aj charaktery niektorých postáv vedia dobre pobaviť. Najviac však pobavili práve krvavé scény, pri ktorých sa nedá nezasmiať.

Osem hrozných je film, o ktorom by sa toho dalo napísať veľa, ale žiadne slová nevyjadria zážitok z jeho sledovania. Hoci nedosahuje takých kvalít, ako Nehanební bastardi alebo Divoký Django, stále sa dá zaradiť medzi Tarantinove najlepšie počiny. Tento film si radi pozrieme opäť.

Snímky: geeksofdoom.com, techinsider.io, fastcocreate.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
84%
84%
Brutálne

Klasický Tarantino v najlepšej forme. Pre fanúšikov povinnosť.

Staršie príspevky:
Policia, Snímka: video
Slovenskí policajti spôsobili neuveriteľnú nehodu (video)

  Kvôli autu, ktorému nesvietili svetlá, strhli policajti volant. Po ich „manévri“ skončili v sebe štyri autá.  Aktuálne „najslávnejšou“ policajnou...

Zavrieť