Turistika s tvrdohlavými deťmi? Päť rád, ktoré vám ju uľahčia

0

 

Azda každý rodič, milujúci turistiku, sa už presvedčil, že dlhšie výlety s malými deťmi nemusia byť vždy jednoduché. Keď sa dieťa zatne a povie, že už nevládze, nastáva veľký “zádrhel”.

Pri menších deťoch nie je problém dať ich na zvyšok výletu do nosiča a pokračovať v ceste, ale ani to nie je vždy jednoduché. Čo keď je dieťa na dlhšie nosenie už príliš veľké alebo ťažké?

Samozrejme vždy sa môžete otočiť a vrátiť za predpokladu, že vašu malú ratolesť presvedčíte, aby kráčalo. Lepší variant je však skúsiť ho nejakým spôsobom pozitívne motivovať. Amelia Mayer napísala na svojom blogu 5 užitočných rád, ako na to.

1. Úplatok, úplatok, úplatok. Áno, vieme, že to nie je práve ideálna ukážka rodičovstva, ale zato veľmi účinná. Nemyslíme tým samozrejme peniaze. Ak má vaše dieťa nejaké obľúbené jedlo či sladkosť, vyhraďte ho iba na turistiky, ako odmenu za dorazenie do cieľa, alebo po prejdení dlhšej vzdialenosti.

2. Použiť tlak rovesníkov. Zoberte so sebou nejakú rodinu alebo priateľov, ktorí majú tiež malé deti. Najideálnejšie je o trochu starší súrodenec. Aj malé dieťa dokáže prejsť dlhé kilometre, keď má pri sebe niekoho, koho obdivuje, alebo si s ním môže dať malé preteky. Konkurencia nie je na škodu.

3. Spievajte čo hrdlo ráči. Každý z vás určite pozná nejaké pesničky, ktoré sa dajú počas kráčania spievať. Hlavné je udržovať deti roztržite a ich ústa zaneprázdnené. Keby bol v okolí nejaký medveď, tak ho navyše ako bonus odplašíte. Ak pesničky nepoznáte, vždy sa dá niečo vygoogliť.

4. Nezabúdajte na prestávky. Dospelý turista nemá problém prejsť kilometre bez prestávky, ale deti časté prestávky potrebujú. Nechajte ich chvíľu posedieť, hádzať napríklad, aspoň na 10 minút, kamene do vody. Samozrejme nezabudnite na občerstvenie a hydratáciu, ktorú potrebujú pri námahe oveľa viac ako my dospelí.

5. Dajte im mapu. Predtým, než svoje deti zoberiete na dlhšie cesty, vytlačte im doma mapu. Môžete na nej vyznačiť orientačné body, nejaké zastávky na vašej ceste a kedže žijeme v dobe internetu, môžete aj pohľadať nejaké obrázky daných miest a tie tiež vytlačiť. Nielen že tak učíte deti čítať v mape, ale zároveň ich zabavíte. Za každou zákrutou budú hľadať miesta, ktoré ste označili a ktoré vidia na obrázkoch. Turistika sa tak určite stane zaujímavejšou a nemusíte sa báť, že by sa im ďalej nechcelo pokračovať.

gita

Čím viac jednotlivých bodov pri turistike skombinujete, tým viac si výlet užijete. Amelia má tri deti a spolu s nimi a svojim mužom cestujú po národných parkoch v Amerike. Svoje deti učí láske k prírode a presne vie, ako turistiku s nimi zvládnuť.

Zdroj: hub.sierratradingpost.com

Snímky: gearist.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Superman naozaj existuje. Takto lieta nad Londýnom

  Každý obyvateľ či návštevník Londýna sa od dnes môže cítiť bezpečne. Vždy bude pod drobnohľadom naozajstného Supermana.  „Klid, slečno....

Zavrieť