Toto sú najšťastnejšie krajiny sveta. Pozrite sa, kde skončilo Slovensko

0

 

OSN opäť zverejnila zoznam krajín, ktoré patria medzi najšťastnejšie miesta na svete. 

Zoznam najšťastnejších krajín je vytvorený na základe kritérií, ako sú šťastie a blahobyt obyvateľov. Do hodnotenia sa zahŕňajú aj sociálne nerovnosti či subjektívne pocity ľudí.

Tento rok sa na vedúce miesto v rebríčku dostalo opäť Dánsko, ktoré si vymenilo pozíciu so Švajčiarskom oproti minulému roku. Na ďalších miestach sú krajiny Island, Nórsko, Fínsko, Kanada, Holandsko, Nový Zéland či Austrália. Slovensko tento rok obsadilo 45. miesto, pričom je ďaleko za Českou republikou, ktorá je na 27. pozícii.

Posledné priečky patria Sýrii a Burundi, čo je spôsobené značnými občianskymi nepokojmi v krajinách.

Výsledky sa merajú v rámci 157 krajín, a to podľa 6 základných parametrov, ktorými sú reálna HDP na jedného obyvateľa, miera korupcie, sloboda pre uskutočnenie životných rozhodnutí, veľkorysosť, stredná dĺžka života a možnosť spoľahnúť sa na iných.

Galéria:

Zdroj: reuters.com

Snímky: visitdenmark.dk, worldhappiness.report

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Hyperloop
O Slovensku píše celý svet. Postavia u nás revolučnú novinku  

  Bratislava ešte stále nemá svoje metro, no dostane Hyperloop. Je to jedinečný nový dopravný systém, ktorý vás dostane do...

Zavrieť