Tesla ukázala Skynet. Takto roboticky nabije vaše auto

0

 

Kábel skončí vo vašom aute bez toho, aby ste sa ho dotkli. Tesla má „robotického hada“.

Už pred časom CEO automobilky Tesla, Elon Musk, uviedol, že chcú vyvinúť robotický kábel, ktorý úplne autonómne nabije vaše auto. Teda zaparkujete v garáži aj bez toho, aby ste čokoľvek riešili a auto sa vám úplne autonómne nabije.

Model S je na túto technológiu dokonale pripravený. Napríklad samotný kryt od portu na nabíjanie je ovládaný diaľkovo. Stačilo vyvinúť technológiu, ktorá presne pripojí kábel do elektromobilu. A Tesla len pred pár minútami ukázala prvý funkčný prototyp, ako sa budú jej elektromobily automaticky nabíjať.

Charger prototype finding its way to Model S.

Posted by Tesla Motors on Thursday, 6 August 2015

Robot, ktorý ovládal kábel vyzerá na prvý pohľad desivo, no funkciu splnil dokonale. Aj preto sa pod video okamžite a ironicky zobrazili komentáre odkazujúce na Skynet (vo filme Terminátor tento systém postupne zničil ľudstvo).

Každopádne táto technológia je určená najmä pre domácnosti a neskôr aj dobíjacie stanice. Dala by sa obísť napríklad bezdrôtovým nabíjaním, no to má oveľa vyššie strety a samotné nabíjanie by nebolo tak rýchle.

Tesla zatiaľ neuviedla, kedy sa táto vychytávka dostane medzi ľudí, no zas potvrdila, že ich prvé elektrické SUV – Model X sa dostane k zákazníkom už budúci mesiac. Tá navyše obsahuje súčiastky, ktoré sa vyrábajú aj na Slovensku (viac tu)

Model X má unikátne otváranie dverí, dojazd na jedno nabitie okolo 400 až 450 kilometrov a špičkový výkon.

Tesla Model X (snímka: teslamotors.com)

Tesla Model X (snímka: teslamotors.com)

Snímky: Tesla Motors

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Dámske nohavičky (Snímka: mashable.com)
Revolúcia v dámskych nohavičkách. Odopínať sa budú ako podprsenka

  Klasické nohavičky, ktoré sa obliekajú cez nohy? Zabudnite. Podnikateľka z Ameriky prichádza s nápadom, ktorý uľahčí život nejednej dáme. Zakladateľka značky...

Zavrieť