Tesla stavia na Slovensku revolúciu. Pozrite sa, čo vyrástlo pri Zvolene

1
To, čo bolo zatiaľ len výhodou „západných krajín“, máme na Slovensku. Revolučné nabíjačky od spoločnosti Tesla.
Revolučná automobilka so svojim prístupom splnila sľub a postavila na Slovensku prvú oficiálnu nabíjaciu stanicu – Supercharger. Je to prakticky malý vianočný darček pre všetkých, ktorí majú na Slovenku Teslu. Informáciu priniesli používatelia fóra teslaclub.sk. Nájdete tu aj viac ďalších snímok.
Americká spoločnosť tu totiž priniesla svoje najrýchlejšie nabíjačky na svete. Všetci majitelia elektromobilov od Tesly (Model S) tu môžu nabíjať zadarmo a navyše neuveriteľne rýchlo.
Elektromobil je za 40 minút dobitý na 80 percent svojej kapacity.V prípade kratšej zastávky je nabíjanie rovnako expresné. Za polhodinu sa Tesla nabije na Superchargeri na dojazd 270 kilometrov.
Tesla Model S (Snímka:hdcarwallpapers.com)
Teda napríklad pri jazde z Bratislavy do Košíc môžete s jediným krátkym nabíjaním pohodlne precestovať celú trasu klasickou rýchlosťou. Aktuálne síce Tesla zvládne prejsť túto trasu (400 kilometrov), no musíte ísť pomalšie a šetriť.
Stanica zatiaľ nie je finálne dokončená, no nachádza sa v Sielnici. Bude mať štyri dobíjacie miesta a navyše je v blízkosti známeho hotela. Teda krátku zastávku bude možné stráviť v príjemnom prostredí.
Tesla týmto krokom oficiálne vstupuje do nášho regiónu a zjednodušuje cestovanie. Podľa neoficiálnych informácií by však táto nabíjačka nemala byť na Slovensku posledná. Ďalšia by sa mohla nachádzať pri alebo v Bratislave.
Tu nájdete prvý Supercharger na Slovensku.

Tu nájdete prvý Supercharger na Slovensku.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
  • Aas

    Prave dnes bola uz uvedena do ostrej prevadzky, takze teslaci, mozte nabijat. ;-)

Staršie príspevky:
vianočný stôl (Snímka: vintagegrandhomes.com)
Buďte originálni. Takto ozdobený stromček vám budú závidieť aj susedia

  Zabudnite na tuctové vianočné ozdoby čínskej výroby. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na handmade dekorácie, ktoré si môžete vytvoriť...

Zavrieť