Terminátor sa môže stať skutočnosťou. Google má robota, ktorý behá po lesoch

0

 

Ak si myslíte, že roboti nedokážu ani vyjsť po schodoch, mýlite sa. Tento sa učí behať v lese. 

Má dve nohy, ruky, vďaka ktorým udržuje rovnováhu, a učí sa chodiť. Najhoršie predstavy sa pomaly vypĺňajú. Obraz robota, ktorý síce vyzerá, že „nedospal včerajšiu opicu“ a potáca sa lesom, vie napriek tomu zamraziť.

Za všetkým je spoločnosť Google (teda konkrétne teraz už Alphabet), ktorá vlastní Boston Dynamics. Ten ukázal posledné pokroky v robotike, a to predstavením štvornohého robota, ktorý si bez problémov otvorí dvere, či humanoida (robot, ktorý je podobný ľudom), čo si razí cestu lesom.

Podľa predstaviteľov firmy ešte nie je robot menom Atlas síce schopný tromfnúť človeka, no môžete počítať s tým, že o pár rokov k tomu nebude mať ďaleko. Teraz je schopný autonómne prekonávať terén a orientovať sa v lese.

Atlas síce vyzerá ako Terminátor, no má to byť v prvom rade záchranný robot, ktorý sa dostane tam, kam ľudia nemôžu. Napríklad zameraná alebo extrémne nebezpečná oblasť. Použitie obdobných robotov v armáde sa však do budúcnosti určite nedá vylúčiť.

Boston Dynamis totiž vytvára roboty aj pre americkú armádu. No zatiaľ len na prenášanie bremien po bojisku.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Snímka obrazovky 2015-08-19 o 3.34.36
Pozrite sa, čo zažije váš kufor, keď ho necháte na letisku

  Kým si vy dávate kávu a prechádzate cez bezpečnostné kontroly, váš kufor zažíva vlastné dobrodružstvo.  Letisko v Amsterdame ukázalo,...

Zavrieť