Tento životný štýl si zamilujete. Akcia, ktorá na Slovensku naozaj chýbala

0

 

Je to zážitok, motivácia či možnosť niečo zažiť. A navyše niečo, čo sa pokojne dá označiť za unikát. Zistite, čo všetko zažijete, ak prídete 5. septembra do Design Factory v Bratislave. 

Keď som mával chuť na adrenalín, zobral som svoju bmx-ku a chodil som jazdiť na svoj obľúbený spot. Z toho som už však vyrástol a teraz má baví páliť benzín. Doma ma čaká starý dobrý hot rod, ktorý som staval s dedom. Bývam v meste, ktoré hraničí s morom. Kolesá sa zabárajú do piesku a ja si spokojne veziem svoj surf na obľúbenú pláž. Chytám prvú vlnu….a už zvoní budík a ja sa musím zobudiť.

To je život! Klasika, ako vystrihnutá z amerického filmu o nekonečnej pohode a možnostiach, o ktorých sa nám na Slovensku mohlo len snívať. Stačí chcieť a niečo podobné môžeme zažiť aj u nás.

Žime si Ameriku na Slovensku

Čo nám dokáže spomínaný event dať? Môžeme vdýchnuť vôňu tohto životného štýlu a naplno sa ponoriť do jeho atmosféry. Toto je vstupenka do sveta, ktorý si musíme vybudovať len my sami. Táto akcia nám ukazuje smer, že aj my na Slovensku si čiastočne môžeme splniť podobné sny.

Voziť sa na custom motorkách, aj keď často s pokutou. Vidieť, čo dokážu šikovné ruky domácich majstrov a poriadne sa navnadiť napríklad na zimnú prestavbu. Nabrať inšpiráciu a čo to sa dozvedieť o motorkách, prestavbách či tomto životnom štýle. Popri tom všetkom si vypočuť dobrú hudbu a spoznať nových ľudí.

Pozor: Miesto konania eventu z videa je zmenené. 

Túto budúcnosť tvoríš aj ty sám

Nebyť otrokom továrenských dizajnérov a motorku si upraviť podľa seba. Naozaj upraviť. Nie si kúpiť ladený výfuk a oblepiť ráfiky. Absolútna sloboda, umenie a prejav samého seba stoja za tie hodiny s láskou strávené v dielni. Na Slovensku sa tento životný štýl začína rozrastať. Až na toľko, že je nás dosť, aby mohla vzniknúť takáto akcia.

Bikes in Town 2015 Zdroj: bikesintown.com

Bikes in Town 2015 Zdroj: bikesintown.com

Súčasťou môže byť každý z nás. Určite máte radi, keď niekto nevie, čo je to vôbec za stroj a musí vás zastaviť a pýtať sa. Ten pocit, keď sa niekomu páči to, čo ste stvorili. Máte „jednohrnek“, máte tri kolesá, máte fajnovú babettu (viď obrázok) alebo ste rozrezali a „vykuchali“ starú klasiku z dedovej stodoly? Je úplne jedno, čo to je. Aj pionier môže vyzerať.

Jednoducho, ak máte v garáži niečo zaujímavé, tak sa skúste prihlásiť a pokiaľ uspejete, vašu motorku bude môcť obdivovať dav ľudí. Môžete tu komunikovať, radiť sa a hlavne prežiť niečo nové a zaujímavé. Tak to má byť. Jediné, čo treba, je napísať mail na info@bikesintown.com a poslať fotku a krátky popis vašej mašiny.

Aj vy tak môžete inšpirovať mladých či starých, mužov alebo ženy. Aj vy tak môžete byť budúcnosťou tohto životného štýlu. Nenechajte si ujsť šancu využiť tento priestor.

Na Slovensku, spoločne a na jednom mieste

Čo by ste mali vedieť, sú tieto štyri dôležité fakty. Prvý, Bikes in Town. Druhý, Design Factory, Bottova 2 v Bratislave. Tretí, už túto sobotu 5. septembra. A štvrtý? Je to úplne zadarmo.

Budete si môcť vypočuť koncerty, obdivovať výtvarné kúsky v podobe motoriek, umelecké fotografie či sledovať jazdu profesionálnych skejterov na U rampe. Ak rád jazdíš na skejte alebo na bmx, môžeš si dojsť zajazdiť. Len tak, pre zábavu. Navyše všetko to bude zabalené do prostredia, ktoré tomu naozaj sedí. Design Factory je zaujímavé miesto samo o sebe.

Neseďte doma

Do konzumácie atmosféry, umenia, motoriek, adrenalínu, dobrých nápojov a jedla vám budú hrať Billy Barman, Lucifers a Eleven Hill. Všetky žánre, ktoré tam jednoducho patria. Program je naozaj nabitý a trvá od obeda až do rána.

Náladu neskazí ani počasie. Všetko je doslova pod jednou strechou a v bezpečí, čo je super.

Takže ešte raz. Bikes in Town, 5. septembra, Design Factory, Bottova 2 v Bratislave. Začína sa od 12:00. Čítajte viac na webe Bikes In Town, na ich Facebooku alebo na stránke samotného eventu. Ak budete dobre hľadať, nájdete tam určite aj nás.

Zdroj: bikesintown.com

Snímky: bikesintown.com, c-n-c.cz

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Agnes Hedengård (Snímka: youtube.com)
Podvýživenú modelku odmietli. Je vraj príliš tučná

  Modelka Agnes Hedengård zo Švédska zverejnila video, v ktorom hovorí o názore módneho priemyslu na jej postavu. Napriek tomu, že jej BMI index...

Zavrieť