Táto hračka vám pomôže fotiť úplne inak. V naozajstnom 3D prevedení

0

 

Podarený projekt na serveri KickStarter.com. Zariadenie menom Bevel premení doslova každý telefón na 3D skener. Za cenu, akú by ste nečakali. 

Ak už vám nestačí natáčať či fotiť len v dvoch rozmeroch, toto zariadenie vám pridá ten tretí. Malé plug-in zariadenie, ktoré je naozaj jedinečné. Čím? Dá sa pripojiť ku každému smartfónu, ktorý má konektor na slúchadlá.

Naozaj 3D?

Niektoré prístroje zachytávajú obraz tak, aby len vytvorili ilúziu 3D. Najčastejšie tým, že zvýšia hĺbku obrazu. To však nie je to pravé orechové. Zaradenie od americkej firmy Matter And Form Inc. dokáže snímať 3D naozaj reálne. Ako? jednoducho pomocou laseru a vašej vlastnej kamery na smartfóne.

Otvára sa tak možnosť fotiť tak, ako nikdy pred tým. Doslova by sa to dalo nazvať aj skenovaním objektu, po ktorom príde už len vizuálna maska z kamery. Fotografie následne možno otáčať, meniť na GIF animácie či pozerať si fotografiu z mnohých uhlov. Tento skvelý doplnok k smartfónu sa dá kúpiť už za v prepočte 45 eur.

Aplikácia, ktorú dostanete k prístroju, vám napomôže k ešte lepšiemu výsledku. Pomocou nej dokážete robiť presne to, čo s obyčajnými fotkami. Dovolí vám pridať pozadie či upravovať skenovaný obrázok. Matter and Form tiež vypúšťajú aplikáciu menom Cashew, ktorá dokáže zdielať 3D obsah.

Navyše, ak sa technológia viac zdokonalí, budete si napríklad svoj portrét vedieť vytlačiť na 3D tlačiarniach, ktoré sú stále viac dostupnejšie.

Zdroj: kickstarter.com, www.matterandform.net

Snímky: kickstarter.com, youtube.com, www.matterandform.net

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
stiahnuť
Hľadáte zaujímavé miesto na dovolenku? Navštívte tento zabudnutý raj

  Preplnené pláže, na nich otravní obchodníci a vo výhľade nekonečné hotelové rezorty. Aj tak môže vyzerať letná dovolenka. Existuje však...

Zavrieť