Sveter Curta Cobaina sa predal na aukcii. Suma bola astronomická

0

 

Kúsok hudobnej histórie si môže kúpiť každý. Niečo, čo celebrita nosila, jeho hudobný nástroj či napríklad dom, kde bývala. Viete, koľko by vás stál sveter známeho Curta Cobaina z Nirvany?

Predaj Curtovho cardiganu bol zrealizovaný v aukčnej sieni pre hviezdy. Aspoň takým popisom sa pýši aukčná sieň Julien’s Auctions. A veru je to jedna zo slávnych aukčných siení, ktorá nedávno predala aj napríklad akustickú gitaru Gibson J-160E, ktorú vlastnil sám John Lennon.

Tá sa doslova stratila na 50 rokov, no po jej nájdení sa vydražila za sumu 2,4 milóna dolárov.

Curt Cobain je stále žiadaný

Mal sa predávať aj zväzok jeho vlasov, no ten sa nakoniec z aukcie stiahol. Čo však vyvolalo veľký záujem, bol jeho sveter, ktorý dal do dražby jeho rodinný známy. Sveter značky Manhattan mal pri tom prepálenú dieru, pravdepodobne od cigarety, a napríklad aj chýbajúci gombík.

Cardigan Curta Cobaina Zdroj: juliensauctions.com

Cardigan Curta Cobaina Zdroj: juliensauctions.com

Navyše bol aj zašpinený. Aukčná sieň stanovila cenu tohto svetra na 40 až 60 tisíc dolárov. Skvost sa však predal za viac ako dvojnásobok, a to za neuveriteľných 137,500 dolárov. Za koľko by sa predal ten váš?

Zdroj: juliensauctions.com, musiciansfriend.com

Snímky: juliensauctions.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Policajt si zgustol. Pokutoval Google auto, ktoré jazdí samo

  Je naprogramované tak, aby nespôsobilo dopravnú nehodu, neprekročilo rýchlostný limit či zastavovalo na stopkách. Môže vôbec dostať pokutu? A...

Zavrieť