Švajčiari sa boja Apple. Chcú inteligentné hodinky

0

 

Výrobcovia švajčiarskych luxusných hodiniek začínajú podliehať trendu. Skúšajú to aj so smart hodinkami.

Svet hodinárstva zasiahlo veľké prekvapenie. Na nových smart hodinkách od známej spoločnosti TAG Heuer budú spoločne pracovať IT giganti ako Google či Intel. Túto kooperáciu oficiálne oznámili počas konferencie Baselworld tento mesiac.

Predstavitelia firiem “spečaťujú” dohodu na Baselworld 2015  Zdroj: tagheuer.com

Ohlásenie prišlo práve v čase, keď sa Apple Watch pomaly chystajú na trh. Tie je možné si predobjednať už 10. apríla, v predaji budú od 24. apríla. Najbližšie v Nemecku. Smart hodinky od firmy TAG Heuer budú pravdepodobne digitálna replika originálneho modelu Tag Heuer Carrera, ktoré majú výborný dizajn.

Hodinky Tag Heuer Carrera

Hodinky Tag Heuer Carrera Zdroj: tagheuer.com

Nie je to však jediný výrobca luxusných hodiniek, ktorý chce vlastný inteligentný model. Tejto „smart hodinkovej hry“ sa tak isto zúčastní aj ďalšia švajčiarska firma Breitling. Tá predstavila smart hodinky s názvom B55 Connected, ktoré sa dokážu bezdrôtovo spojiť so smartfónom.

Digitálne a aj mechanické časti hodiniek bude možné nastaviť priamo v aplikácii. Breitling ale nevyrobí, zatiaľ, plnohodnotné smart hodinky. Tieto napríklad nedokážu poslať sms, aktualizovať status či telefonovať. Breitling tak vyšiel s hodinkami, ktoré sú len základným doplnkom s notifikáciami.

Týmto trendom je možné sledovať, že aj firmy vyrábajúce klasické hodinky, sa boja o svoj trh či biznis a snažia sa zachytiť nový trend. Ten síce neovládol väčšinu trhu, no to sa s príchodom očakávaných Apple Watch môže zmeniť.

 

Snímky: breitling.com, tagheuer.com
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Tesla Model S
Teslu už nikdy nevybijete. A navždy „tankujete“ zadarmo

Elektromobil Tesla dostane inteligentný systém, ktorý nedovolí auto vybiť. Systém vám vypočíta trasu. Americká Tesla Motors v posledných dňoch informovala...

Zavrieť