Susednej Prahe môžeme len závidieť. Majú jednu z najlepších ZOO na svete

0

 

Za krásou prírody netreba chodiť ďaleko. ZOO Praha sa umiestnila na bronzovom, treťom mieste najobľúbenejších zoologických záhrad v Európe. Rebríček nehodnotil nik iný, ako turisti z celého sveta. Ak ste túto mestskú “džungľu” ešte nevideli, rozhodne ju navštívte.

Praha je mesto, ktoré slovenskí turisti navštevujú pomerne často. Prečo je tomu tak, vieme asi každý. Krásne historické mesto, Karlův most, Orloj, Trojský zámok, výhľadňa Petřín, Žižkovská televízna veža či napríklad aj Metro. Nezabudnime ani na štadión, postavený na Strahove, kde sa konala veľkolepá spartakiáda.

Kto však navštívi Prahu, nemal by zabudnúť ani na zoologickú záhradu

V ZOO Praha totižto môžete zažiť naozaj príjemný deň. Jej krásu, veľkosť a spracovanie pavilónov ohodnotili turisti, ktorí hlasovali na známom serveri TripAdvisor, tretím miestom. Praha si tak drží toto postavenie aj pre rok 2015.

TripAdvisor je jeden z najväčších cestovateľských portálov na svete, na ktorom si cestovatelia môžu naplánovať a rezervovať svoje výlety. Na portáli nájdete rady od cestovateľov a ponuky možností výberu ciest či hodnotenia destinácií. Obsahuje aj nástroje na plánovanie a priame prepojenia na rezervačné nástroje.

Tretie miesto v Európe je naozaj nádherné ocenenie. Ak sa na rebríček pozrieme z celosvetového hľadiska, táto zoologická záhrada obsadila siedmu priečku. Byť siedmy najlepší na svete, to už je naozaj niečo.

Plán Zoo Praha Zdroj: zoopraha.cz

Plán Zoo Praha Zdroj: zoopraha.cz

Z vlastných skúseností odporúčame navštíviť ZOO Praha, v ktorej je naozaj na čo pozerať. Nezabudnite prejsť všetky pavilóny a cestu si naplánujte tak, aby ste sa mohli zviezť aj malou lanovkou, ktorá je uvedená ako jedna z oficiálnych trás dopravného podniku mesta Praha.

Ak si chcete pozrieť, ako to približne vyzerá v ZOO Praha už teraz, použite tento odkaz na Google Street View. Pred alebo po návšteve nezabudnite ani na Trojský zámok. Je to len pár metrov od zoologickej záhrady.

Trojský zámok Zdroj: doprirody.com

Trojský zámok Zdroj: doprirody.com

Top3 rebríček Európa

1 Loro Parque
Puerto de la Cruz, Španielsko

2 Chester Zoo
Chester, Spojené kráľovstvo

3 Prague Zoo
Praha, Česká republika

Top 10 rebríček svet

1 Henry Doorly Zoo
Omaha, Nebraska

2 San Diego Zoo
San Diego, California

3 Loro Parque
Puerto de la Cruz, Spain

4 St. Louis Zoo
Saint Louis, Missouri

5 Singapore Zoo
Singapore, Singapore

6 Chester Zoo
Chester, United Kingdom

7 Prague Zoo
Prague, Czech Republic

8 Tiergarten Schoenbrunn – Zoo Vienna
Vienna, Austria

9 Bioparc Valencia
Valencia, Spain

10 Gramado Zoo
Gramado, Brazil

 

Zdroj: tripadvisor.com

Snímky: doprirody.com, tripadvisor.com, zoopraha.cz, liverpoolecho.co.uk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Kopanec do auta. policajt (snímka: mojevideo.sk)
Slovenský policajt kopol do idúceho auta. Aby vodič pridal

  Komplikovaná odstávka pruhu na rýchlostnej ceste R1 spomaľuje dopravu. A takto sa ju snaží zrýchliť polícia.  Slnečný deň, cigaretka...

Zavrieť