Stôl z kartónu si môže dovoliť každý. Stačí byť šikovný

1

 

Časté a zdĺhavé sedenie pri počítači je nezdravé. Tento problém sa dá pri tom vyriešiť geniálne a naozaj lacno.

Dobrý nápad a dobrá realizácia zväčša prinášajú úspech. Tento projekt nemá až takú svetlú budúcnosť, no aj napriek tomu je veľmi zaujímavý.

Kompletne z kartónu

100% recyklovateľný materiál. Ľahký, ale pri tom pevný materiál. Jednoduché prenášanie a ešte jednoduchšia inštalácia. Rozloženie tohto stola dokážete zrealizovať do jednej minúty.

Refold stolík na státie a na sedenie Zdroj: kickstarter.com

Refold stolík na státie a na sedenie Zdroj: kickstarter.com

Stolík, ktorý sa vyrába v troch veľkostiach, môžete použiť v kanceláriách, doma, na workshopoch, v rôznych štúdiách alebo na vysunutých či dočasných pracoviskách. Je to len na vás. Môžete si dokonca dokúpiť kratšie nohy, ktoré stolík zmenia na obyčajný, pri ktorom sedíte.

Samotný stolík váži naozaj minimum. Celková váha dosahuje vyše 6 kilogramov, no bez poškodenia by mal uniesť až 89 kilogramov. Všetko zabezpečí špeciálny profil a sedem milimetrov hrubej kartónovej lepenky. Výhodou je aj možnosť kedykoľvek stôl poskladať a znovu rozložiť na inom mieste.

Pevnosť stolu Zdroj: kickstarter.com

Pevnosť stola Zdroj: kickstarter.com

Na dizajne záleží. Stôl si môžete ozdobiť, tak ako sa vám páči, alebo si ho môžete dať ozdobiť profesionálom. Výrobcovia do svojej kampane pridali aj pár dizajnov, ktoré naozaj inšpirujú.

Ako dostať takýto stôl domov?

Ceny pre kartónový stôl Refold sa dajú nazvať prehnané. Hlavne pre ľudí, ktorí nežijú na Novom Zélande, kde sa vyrábajú. Kvôli vzrastajúcemu dopytu výrobca rozbieha aj linku v USA. Človeka zo Slovenska takýto stôl vyjde neuveriteľných 315 dolárov.

Môžete sa však inšpirovať týmto nápadom a na podobnom princípe si doma vyrobiť vlastný stôl z kartónu lacnejšie. Prípadne, ak ste úplne ľaví, požiadajte niekoho šikovnejšieho.

Zdroj: kickstarter.com

Snímky: kickstarter.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Putin testoval novú Ladu. Za šoférovanie by však dostal pokutu

  Očakávaný model Lada Vesta. Prezident zjavne však ani nevedel, čo za auto práve testuje. Vladimír Putin tentokrát vymenil propagáciu vojenského...

Zavrieť