Šokujúce video imigrantov videli milióny ľudí. Polícia je bezradná 

0

 

Na hraniciach a diaľniciach sa zhromaždila skupina imigrantov, ktorí sa chcú dostať do severských krajín. 

Francúzske prístavné mesto Calais má problém. Video, ktoré obletelo svet, ukazuje, ako sa imigranti zúfalo snažia dostať do kamiónov, ktoré prevážajú tovar do Veľkej Británie. A nezvolili si práve našťastnejší spôsob. Behajú medzi kamiónmi, hádžu kamene či drevené palice.

“Don’t panic guys. We’ve locked all the doors.”Video filmed by tourists in Calais shows migrants clambering onto a lorry. Read more: http://bit.ly/1GIqHRW

Posted by Sky News on Monday, 15 June 2015

Na miesto vyslal svojho redaktora český spravodajský server iDnes.cz, ktorý navyše potvrdil, že polícia na danom mieste vyzerá bezradne.

Utečenci, ktorí prišli najmä z Afriky, sa snažia dostať do severských krajín, kde majú rodiny, či chcú požiadať o azyl a začať nový život. Totiž podmienky krajín, odkiaľ často pochádzajú (severná či stredná Afrika), nie sú „ideálne“. Vojenské konflikty a chudoba ich vyháňajú z domova.

A tak sa postupne začali hromadiť na dopravných uzloch či hraniciach v Južnej a Západnej Európe, odkiaľ sa veľmi zložito môžu dostať ďalej.

Mìru milovnì Imigranti v Calais (FR) ferry.

Posted by Martin Navratil on Friday, 12 June 2015

Napríklad v meste Calais, z ktorého video pochádza, je miesto, kde kamióny prechádzajú do Veľkej Británie. Kvôli sprísneným kontrolám však nemajú veľkú šancu sa „na čierno“ previezť ďalej. Navyše v danom momente neberú utečenci do úvahy to, že svojim prevozom pri kontrole spôsobia problémy nie len sebe, ale aj samotnému vodičovi.

Podľa OSN a humanitárnych organizácií ide v súčasnosti o najväčšiu imigračnú vlnu od druhej svetovej vojny, a tá zatiaľ nemá ucelené systémové riešenie.

Zdroj: idnes.cz, skynews.com

Snímka: vice.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
dwayne-johnson-fast-and-furious1
Takto vyzerá nehoda hollywoodskej hviezdy. Platiť nemusel, poškodenému stačila fotka

  Herec prezývaný The Rock sa tento raz trošku ponáhľal. Zabudol však, že momentálne nehrá vo filme Rýchlo a Zbesilo. Vodič,...

Zavrieť