Slovenský dokument uvidia milióny ľudí. Bude ho vysielať National Geographic

0

 

Vlčie hory alebo miesto, o ktorom ste na Slovensku nikdy nepočuli. Dokument, ktorý očaril svet, sa natáčal na východe Slovenska. 

Slovenská príroda dostala aj Američanov. Aj tak sa dá pomenovať úspech dokumentu Vlčie hory. Takmer nedotknuté miesto sa nachádza na východe republiky. V Národnom parku Poloniny.

Konkrétne oblasť medzi Slovenskom, Poľskom a Ukrajinou je dnes unikátnym ekosystémom, kde môžete stretnúť vlka, medveďa, rysa či zubora. A presne tu sa točil dokument s názvom Vlčie hory.

Názov dostal podľa skutočného označenia. Tvorca Erik Baláž našiel toto pomenovanie na mapách zo 16. storočia.  Je to európska divočina. Dokument, ktorý si môžete pozrieť v skratke na videu, sa natáčal až 500 dní. A bolo to bez akéhokoľvek lákania divej zvery či nakrúcania medveďov a rysov v zajatí.

Aj preto mali filmári len na prvého vlka čakať pol roka, kým ho poriadne zachytili. Unikátny dokument bude vysielať stanica National Geographic v 118 krajinách po celom svete. A autori dokumentu – Erik Baláž a Karol Kalínsky si od tohto úspechu sľubujú zvýšenie ochrany zachyteného územia.

O dokument sa navyše začali zaujímať aj svetové média. Britský Independent uviedol Vlčie hory ako neuveriteľný či úchvatný.

Celý dokumentárny film nie je dostupný online, no tvorcovia ho ponúkajú na svojej stránke.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Pôrod v lietadle (Snímka: youtube.com)
Žene sa podaril pôrod na palube lietadla. V čínskom Boeingu nad Amerikou

  Skutočne nezabudnuteľný zážitok prežili cestujúci v lietadle na ceste z Tchaj-peje do Los Angeles. Jedna pasažierka počas letu porodila. Pasažieri letu...

Zavrieť