Slovenský Aeromobil už lieta nad Slovenskom takmer každý deň

1

 

 

Posledné testovacie lety svetovej novinky zo Slovenska sú v súčasnosti v Nitre. Tu sa testuje lietajúce auto.

Najväčšie svetové médiá a televízie ako CNN, BBC, The Verge, Cnet či New York Times, ktoré každý deň oslovujú milióny čitateľov a divákov, si všímajú Slovensko vďaka projektu, ktorý nemá vo svete konkurenciu.

Za všetkým je Aeromobil, ktorý v súčasnosti lieta nad Slovenskom. Cvičné lety sa majú uskutočňovať v súčasnosti už každý deň.

Výprava sa len nedávno vrátila zo Spojených štátov amerických zo svetovej výstavy SXSW, ktorej sa zúčastňujú najväčšie firmy sveta. Slováci si z nej odniesli obrovský mediálny záujem a nomináciu za jeden z najinovatívnejších produktov.

Aeromobil stvoril dizajnér Štefan Klein so spolumajiteľom a CEO Jurajom Vaculíkom. Cvičné lety majú prebiehať nad Nitrou. Odtiaľ pochádza aj posledné video, ktoré zverejnila spoločnosť na svojom YouTube kanáli, a ktoré si môžete prezrieť aj v tomto článku.

Prvý Aeromobil by sa na cesty, a samozrejme do vzduchu, mal dostať už v roku 2017 a jeho cena by mala byť rovnaká ako v prípade superšporových áut. Teda dá sa odhadovať na niekoľko stotisíc eur.

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Samsung vs Apple (Snímka:cnet.com)
Problém pre Apple. Nový Samsung je rýchlejší ako iPhone

Jednoduchý test, ktorý zatiaľ vždy vyhral populárny iPhone, ukázal, že Samsung Galaxy S6 bude silným súperom.  Spustiť stopky, odfotografovať snímku...

Zavrieť