Slovensko ostáva neporazené. Po nerváku sme zdolali Slovincov

0

Vyrovnaný súper, zahodené šance, ale aj brankársky duel. Slovincov sme porazili 3:1.

Náš tretí zápas a opäť tretie víťazstvo. Po tom, čo sme zdolali Dánov a Bielorusov, sa dnes večer naši hokejisti a tisíce fanúšikov tešia z víťazstva nad Slovinskom. Je to náš siedmy bod a v tabuľke figurujeme na vynikajúcom druhom mieste.

Slovensko - Hokej (Snímka: IIHF)

Úžasný zápas

Hoci sme takmer celý zápas prehrávali po góle Jana Urbasa zo siedmej minúty na začiatku stretnutia, obrat nastal až v tretej tretine. Podobne ako pri súboji s Bieloruskom.

Skóre otvoril náš nový hrdina Andrej Meszároš. Ten už má na konte svoj tretí gól na tohtoročných majstrovstvách sveta a je našim najlepším strelcom. Meszároš sa strelecky prebudil po 11 rokoch v drese Slovenska.

Ostravská aréna videla ešte druhý gól Gáborika v 55. minúte, kedy prišlo rozhodnutie zápasu. Poistka prišla rovnako z hokejky Mariána Gáborika, keď premenil na 3:1 už do prázdnej brány. A to v poslednej sekunde. Slovinci už nestihli v riadnom hracom čase nič.

Chlapci rozkopali dvere

Tohtoročné majstrovstvá sveta si tak vedieme výborne a darí sa nám v zápasoch vyhrávať. Síce je to takmer vždy po veľmi ťažkom závere, no naši hokejisti sú stále viac a viac zohraní.

Ako správne poznamenal komentátor Pavol Gašpar na RTVS, „v šatni museli byť nejaké rozkopané dvere“, veď pre motivovanie a úspech všetko.

Tím Slovenska tak zatiaľ ostáva neporazený a najbližšie ho čaká zajtrajší zápas s Nórskom o 20:15.

Všetky naše zápasy nájdete na tomto odkaze.