Slovenskí policajti spôsobili neuveriteľnú nehodu (video)

0

 

Kvôli autu, ktorému nesvietili svetlá, strhli policajti volant. Po ich „manévri“ skončili v sebe štyri autá. 

Aktuálne „najslávnejšou“ policajnou hliadkou na Slovensku je tá zo Žiaru nad Hronom. Na internete sa totiž objavilo video, ako chceli „zasiahnuť“ voči vodičovi, ktorý išiel v protismere a nemal behom dňa zasvietené svetlá. To, ako to urobili, sa však stalo hitom internetu. Ani nie za 24 hodín má video cez 100 tisíc videní.

Policajti sa totiž rozhodli, že vodiča chcú okamžite zastaviť, no veľmi nešťastným spôsobom, ktorý sa nedá predvídať. Všetko začína v 40. sekunde videa. Auto s policajtmi spomalilo, priblížilo sa k pravému kraju vozovky a ihneď strhlo volant cez pruhy do protismeru.

Vodič Mercedesu, ktorý však šoféroval tesne za nimi, pochopil, že policajti idú zastaviť pri krajnici a tak sa snažil vozidlo obísť. No keďže policajti strhli volant v zápätí do opačnej strany, vodič Mercedesu už nedokázal zabrzdiť. No a narazil do zadnej ľavej časti policajného Seatu.

Policajti by podľa zákona mali jazdiť tak, aby neohrozili bezpečnosť cestnej premávky. Čo sa v tomto prípade do bodky nesplnilo. No ani vodič Mercedesu to nebude mať ľahké. Aj keď sa to z manévru policajtov dalo ťažšie predvídať, mal by mať pred vozidlom pred sebou takú vzdialenosť, aby dokázal bezpečne zastaviť.

Tu sa však ešte celá situácia nekončí. Kvôli náhlemu zastaveniu síce vodič s kamerou stihol pred Mercedesom zastaviť, no automobil za ním už nie. A tak sa na prehľadnom úseku zrazili štyri autá.

Policajt však nezostane bez viny. Aj vďaka videozáznamu pôjde príslušník policajného zboru pred disciplinárnu komisiu, kde sa bude za svoj čin zodpovedať.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
allan-dixon-animal-selfies-91
Najlepšie selfie. Tento milovník zvierat vie, ako na to

  Spraviť si selfie fotku nie je nič výnimočné, ale cestovateľ Allan Dixon z toho spravil menší fenomén. Fotí totiž...

Zavrieť