Šikovní Slováci, ktorí vedia robiť dobré produkty a ešte lepšie ich vedia spopularizovať. Koľkokrát sa vám už stalo, že sa vám vybil mobilný telefón práve v situácii, kedy ste ho najviac potrebovali. Toto už môže byť  minulosťou. 

Jedná sa o dátový kábel a nabíjačku. Všetko v jednom a navyše v minimalistickom prevedení. Tohto super pomocníka môžete tak navyše nosiť na prívesku. Dnes ho svetu predstavil Jozef Žemla a Viktor Reviliak.

„Každý z nás už zažil situáciu, kedy naozaj potreboval svoj telefón, ale jeho batéria nevydržala. CulCharge Power Bank prináša bezstarostné nabíjanie priamo do vášho vrecka. Okrem vstavanej batérie môžete svoje zariadenie nabiť aj pripojením CulCharge PowerBank napríklad k počítaču alebo inému zariadeniu.

culcharge (snímka:culcharge)

 

Týmto spôsobom nabíjate samotný telefón, ako aj batériu v kľúčenke,“ opisuje skúsenosti s používaním prvých prototypov Jozef Žemla.

Svetová novinka

Tvorcovia nechcú osloviť len lokálny, slovenský, trh. Produkt dostal výstižný anglický názov PowerBank.

Ako sme si už zvykli, ide o externý zdroj tak „potrebnej šťavy“ pre váš vybíjajúci sa smartfón. Nabíjanie z externého zdroja je tak primárny účel. Či už sedíte v aute alebo lietadle jediné, čo budete potrebovať pre doplnenie energie, je tento prístroj.

CulCharge PowerBank Zdroj: indiegogo.com

CulCharge PowerBank Zdroj: indiegogo.com

Ďalšou funkciou je tiež možnosť použiť tento produkt ako dátový kábel. Teda môžete ho využiť na spojenie mobilného telefónu a počítača.

Najdôležitejší faktor je kompaktnosť a dobrý marketing

Úspech je založený na veľkosti. Jeho hmotnosť je minimalistických 31 gramov. Okrem toho ho môžete nosiť aj na svojej kľúčenke. Navyše dostal na svoj účel aj celkom dobrý dizajn. A ten stvoril CulCharge v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. Vývoj bol rovnako na Slovensku, no výroba už prebieha v Číne.

Jediné, čo vám môže prekážať je, že microUSB či Lightning konektor pre zariadenia Apple je uchytený napevno a neustále tak vyčnieva von. Ako naňho budú pôsobiť vaše kľúče, keď si napríklad sadnete a pritlačíte ich ukáže až prax.

 

Myslieť musíte aj nato, že ak máte na telefóne púzdro, ktoré zväčšuje jeho hrúbku konektor nemusí dočiahnuť až do tela smartfónu. Môže mu vadiť už telo batérie.

Kapacita vnútornej batérie je 1 000 mAh, a tak svoj mobil nenabijete na sto percent. Reálne môžete očakávať približne tretinové až polovičné nabitie telefónu. Je to tak núdzové riešenie, ktoré ale máte stále so sebou.

Pozrite si video, ktoré dokonale opisuje túto skvelú pomôcku.

Kampaň v plnom prúde, ktorú podporil aj Telekom

Kampaň momentálne prebieha na crowdfundingovom portále Indiegogo.com. Ak sa poponáhľate, čakajú na vás ešte akčné ceny. Polovičná cena 15 dolárov pre microUSB a 19 dolárov pre zariadenia Apple.

Za celým projektom je aj firma Telekom, ktorá ho už teraz podporila sumou 50 tisíc dolárov. „Telekom dlhodobo vyhľadáva a podporuje inovatívnych vývojárov,“ uviedol Peter Gál, senior manažér Slovak Telekomu zodpovedný za oblasť rozvoja nového podnikania.

Výmenou za sumu je okrem reklamy pre operátora aj istá exkluzivita na našom trhu.

Telekom nemal týmto vkladom vstúpiť do firmy CulCharge. Tvorcovia tak potrebujú na zreálnenie nabíjačky vyzbierať ešte 10 tisíc dolárov. Majú na to 45 dní, no keďže pár hodín po spustení mali Slováci na konte už cez šesť tisíc, úspech bude zrejme zaručený. 

CulCharge kábel Zdroj: culcharge.com

CulCharge kábel Zdroj: culcharge.com

Ak ste ešte o firme CulCharge nepočuli, nie je to ich prvý pokus. V minulosti už vyrobili špeciálny kábel CulCharge. Bolo to približne pred dvomi rokmi a v tom čase potrebovali na crowdfundingovom portáli indiegogo.com vyzbierať 15 tisíc dolárov.

Dostali však takmer sto tisíc. A rovnaký počet mini káblov na nabíjanie doteraz mali po celom svete predať. Sami v redakcii tento kábel používame a sme s ním nadmieru spokojní. Najmä kvôli jeho veľkosti. Stále ho máme pri kľúčoch.

Zdroj: culcharge.com

Snímky: indiegogo.com, culcharge.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
DSC_5823-Edit
Neviete, čo s víkendom? Hrad Červený kameň ožije rytierským festivalom

  Dvojdňový festival ROTENSTEIN je jedinečný a zároveň najväčší historický festival na Slovensku. Okrem pohľadu do histórie našich predkov sa...

Zavrieť