Škoda má veľkú novinku. Fabie bude SUV

0
Môže sa to zdať ako bláznovstvo, no priamo v Mladej Boleslavy sa pracuje na vozidle, ktoré presunie Fabiu do sveta SUV.
Pripravovaná novinka má paradoxne šancu na úspech. Malé SUV sa totiž stávajú najobľúbenejšími automobilmi.Škoda tak chce zasiahnuť najrýchlejšie rastúci segment, a tým je práve predaj menších SUV či inak povedané crossoverov, ktoré však budú primárne do mesta, nie do prírody.
Česká Škoda aktuálne vyrába zatiaľ len jediný typ SUV, čo je v súčasnom postavení a obľúbenosti týchto modelov veľmi málo. Nad Yetiho sa v rebríčku postaví pripravovaný Snowman, no pribudnúť by malo aj tretie. A práve to bude odvodené od Fabie. Malého metského auta, ktoré sa predstavilo len nedávno.

Galéria:

Zatiaľ nie je známe, či sa bude jednať o čisto nový model, alebo sa len Fabia „zdvihne a oplastuje“, podobne ako to je pri Octavii Scout. Avšak len nedávno šéf Škody Winfried Vahland povedal, že Škoda študuje trendy a chce ich nasledovať, a tak je možné, že má Jozef Kabaň, šéf dizajnu Škody, už nakreslenú aj finálnu podobu malého SUV od tejto automobilky.
Malé SUV by sa však predávalo len v Európe, a tak má “Škodovka” v súčasnosti vyhodnocovať, či skutočne malé SUV postaví. Navyše, ako sa vyjadril Vahland pre autoexpress.co.uk, toto „terénne auto“ by nemalo ani 4×4. Rovnako by záležalo aj na cenovej politike. Dá sa odhadovať, že obdobné auto by sa predávalo asi za 12 tisíc eur.
Najbližší model, ktorý Škoda ukáže, bude kombi verzia nového Superbu.
Zdroj: autoexpres.co.uk
Snímky: autoexpres.co.uk
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
o-AIRBNB-facebook
Zahrajte sa na „Boha“. Unikátna mapa vám ukáže kam ľudia cestujú

  Každý, kto cestuje, by mal poznať, čo je to Airbnb. Je to populárna stránka, na ktorej nájdete ubytovanie u...

Zavrieť