Šialený finiš na Tour. Peter Sagan ukázal neuveriteľný výkon

0

 

Záver 13. etapy mal nečakaný záver. Peter Sagan so smolou na druhom mieste, no so zeleným dresom.

Začiatok dnešnej etapy nebol pre Sagana najúspešnejší. Na rýchlostnej prémii Sagan stratil Andrého Greipela a prišiel o zelený dres. Aspoň virtuálne. V bodovaní ho po prémii totiž Greipel predbehol o jeden bod. Koniec však karty obrátil.

Etapa mala viacero stúpaní a záver sa niesol v rovinkách a niekoľko metrovom stúpaní. Emotívny koniec však neprial Petrovi Saganovi aj napriek neveriteľnému výkonu. Pelotón dostihol cyklistov v úniku len v posledných metroch. „Nemal som dostatok šťastia. Nezačal som skoro šprintovať. Moja chyba bola v tom, že som dlho čakal a ešte čakal a neskoro šiel do toho,“ uviedol Sagan na svojom Facebooku.

Víťazstvo si pripísal Van Avermaet, ktorý si tesne udržal za sebou v stúpaní práve Sagana. Ten si však druhým miestom zaistil opäť zelený dres.

Dnes navyše neprialo cyklistom ani počasie. Teplota sa vyšplhala na 35 stupňov a fúkal slabý vietor do chrbta.

Na Tour de France čaká pretekárov ešte celkom osem etáp. A Sagan má šancu v niektorých ešte na etapové víťazstvo. Aktuálne má celkovo až 15 druhých miest .

Vedúcim pretekárom stále ostáva Froome z tímu Sky.

Cieľ Sagan (snímka:letour.com)

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
f-35 (snímka: aviationintel.com)
Amerika stvorila najdrahšiu zbraň sveta. A tá úplne zlyhala so starou stíhačkou 

  Vývoj trval 15 rokov a cena presahuje 400 miliárd dolárov. Najdrahšie bojové lietadlo sveta vstupuje do výzbroje Spojených štátov...

Zavrieť