Šialenosť, ktorá trhá rekordy v sledovanosti. S Davidom Hasselhoffom

0

 

Nezávislý filmový projekt, ktorý na kickstarteri podporilo viac ako 17 tisíc ľudí, je konečne hotový. Na YouTube nie je ani dva dni a už má cez 6 miliónov zhliadnutí. Aké je tajomstvo jeho úspechu?

Stačí mať tú správnu víziu. To sa podarilo tímu Laser Unicorns zo Švédska, ktorý v roku 2013 prišiel s upútavkou na Kung Fury. Chceli tak zohnať peniaze na dokončenie filmu. Tá oslovila viac ako 10 miliónov ľudí a film na kickstarteri zarobil na svoje dokončenie 630 tisíc dolárov. 28. mája bol zverejnený na YouTube a my sme si ho pozreli.

Hneď zo začiatku je vidieť, že tvorcom nápady nechýbajú. Dej sa odohráva v osemdesiatych rokoch, kde sa superpolicajt z Miami musí vrátiť v čase do druhej svetovej vojny. Cieľom má byť prekazenie plánov Adolfa Hitlera, ktorý je známy pod menom Kung Führer.

Stroj času sa však pokazí a hlavný hrdina skončí v dobe vikingov. Musí nájsť spôsob, ako sa dostať do obdobia nacistického Nemecka a zastaviť Hitlerove plány.

Skärmavbild-2015-01-12-kl.-08.13.18-1

Celý film sa natáčal na zelenom plátne. Pri holywoodskych projektoch nám to vždy vadilo, ale pri tomto filme sa dá povedať, že práve zelené plátno a spracovanie, akým tvorcovia podali efekty, z neho robí niečo originálne a nevšedné.

Dej by sme mohli nazvať stupídnym a je presne taký, aký mal byť. Žiadnu hlbšiu myšlienku v tom nehľadajte. Veľmi sa nám páčil boj na konci, ktorý je urobený na štýl videohry Morlat Kombat. Vo filme sa objavili aj nepatrné odkazy na niektoré seriály či filmy.

Veľkým prekvapením bola aj hudba. Atmosféru osemdesiatych rokov dokreslila na jednotku. Titulnú skladbu k filmu dokonca naspievala ikona David Hasselhoff, ako inak celú v retro nádychu.

David Hasselhoff z videoklipu k titulnej skladbe Zdroj: youtube

David Hasselhoff z videoklipu k titulnej skladbe Zdroj: youtube.com

Kung Fury nám toho, aj napriek svojej dĺžke 30 minút, ponúka naozaj veľa. Vydarený projekt, ktorého úspech by mohlo znamenať pokračovanie, možno aj celovečerný film.

 Celý film online:

Zdroj: youtube.com, kungfury.com

Snímky: youtube.com 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
IMG_6973
Najväčšie skalné mesto v Malých Karpatoch ponúka úžasný výhľad

  Malé Karpaty vo svojich lesoch ukrývajú krásne zákutia. Prírodné pramene, skalné výhľady či tmavé jaskyne, to všetko sa dá...

Zavrieť