Si vrah. Internet ničí Američana, ktorý zabil symbol Afriky

0

 

Lovec, ktorý si zaplatil nemalé peniaze za možnosť uloviť leva, sa bleskovo stal terčom nenávistných pozdravov. Ľudia mu posielajú správy cez sociálne siete, no niektorí mu priniesli nemilé odkazy aj pred jeho vlastnú ambulanciu. 

Trvalo len krátko a identita lovca, ktorý zabil známeho leva v Zimbabwe je na svete. Podľa vyjadrenia tamojšieho riaditeľa organizácie pre ochranu zvierat je ním Walter Palmer. Ten pôsobí ako stomatológ – zubár v americkej Minnesote.

Palmer si za možnosť uloviť tohto svetového leva zaplatil necelých 50 tisíc eur. Tento lov mu však bol osudným. Nenávidí ho doslova celý internet.

Obľúbený lev Cecil

Trinásťročný lev menom Cecil bol v národnom parku veľmi obľúbený. A keďže v parku sa poľovať nemôže, lovci leva najprv vylákali von a potom ho skolili pomocou loveckého luku. Teda trikom ho zabili legálne. Samozrejmosťou bola fotka, ktorá však pobúrila mnoho ľudí. Lev mal na zranenia zomierať až 40 hodín.

Jedna z fotiek ako trofej Zdroj: nydailynews.com

Jedna z fotiekako trofej Zdroj: nydailynews.com

Zubár, ktorý strieľal na leva z luku, je skúsený lovec. Poľuje po celom svete. Jeho hovorca však tvrdí, že sám Palmer je nevinný a v tom čase údajne nevedel, že ide o známeho leva z národného parku.

Preberaný na internete

Vlna nenávisti voči tomuto lovcovi sa šíri internetom. Dnes sa pred zubárovou ambulanciou začali objavovať aj predmety a nápisy, ktoré mu majú jasne pripomenúť, čo spravil. Na prázdno neobišiel ani jeho vlastný dom.

Pokiaľ vás tento prípad zaujal, stačí, ak do vyhľadávača zadáte hashtag #CecilTheLion. Škoda však je, že nebudete mať problém nájsť ľudí, ktorí sa dokonca stotožňujú s lovcom a obdivujú jeho výkon.

Snímky: heavy.com, nydailynews.com, twitter.com (@PaulBlume_FOX9, @TedHallerFox9)

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
MH 370 (snímka:twitter)
Našli vrak, ktorý môžno patrí zmiznutému letu z Malajzie #MH370

  Záhada, ktorá vydesila svet, opäť ožíva. Začalo sa nové vyšetrovanie.  Na ostrovoch La Reunion vyplavilo takmer trojmetrovú časť, ktorá...

Zavrieť