Senzor odtlačkov prstov dostanú aj kreditky. Prvá už budúci rok

0

 

Nákup potvrdíte len odtlačkom prsta. MasterCard ukazuje budúcnosť platobných kariet. 

Nie číselné kódy, ale biometria bude overovať vašu totožnosť. Stále narastajúci fenomén sa dostane aj na platobné karty. Pri každom nákupe alebo pri použití bezkontaktnej platby sa preukážete svojim odtlačkom. Karta disponuje vlastným zdrojom energie a je možné ju používať aj v bežných termináloch, kam sa musí klasicky vsunúť. Zastaralý magnetický pásik už novinka podľa snímkov mať nebude. Karta sa má navyše dobíjať pri každom jej použití.

Údaje o odtlačkoch sú uložené priamo na oddelenom čipe v karte a nikdy nemajú byť odoslané do spoločnosti MasterCard. Samotný systém potvrdzovania biometriou má byť podľa spoločnosti Zwipe, ktorá stojí za technickým riešením novinky, bezpečnejší než klasický PIN kód. Ten, samozrejme, bude možné pri problémoch použiť.

MasterCard

Prvá takáto karta bude od spoločnosti MasterCard a na trh sa dostane už v budúcom roku. Ponúkaná má byť vo Veľkej Británii.

Biometria však pre overovanie platieb nie je žiadnou novinkou. Už dnes dokážete platiť mobilom a platby zároveň potvrdiť zosnímaným odtlačkom prsta. Okrem toho Apple už zajtra sprístupní svoj ApplePay, ktorý dovolí používať okamžite tieto bezkontaktné platby mobilom miliónom ľudí v Spojených štátoch. Očakáva sa, že táto technológia začne vytláčať platobné karty na „druhú koľaj“.

 

Zdroj: theverge.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Apple
Apple spúšťa novú revolúciu. Pochováva SIM karty

  Nový iPad má novinku, ktorú Apple doteraz neprezradil. Vlastnú Apple SIM. Počas tlačovej konferencie to nikto z Applu neprezradil,...

Zavrieť