Selfie bojovníka za ISIS do pár hodín naviedla nálet USA. Chválil sa ňou na sociálnych sieťach 

0

 

Zrejme jeden z ďalších adeptov na Darvinovu cenu. Po tom, čo nahral svoju selfie, základňu zbombardovali za kratšie ako jeden deň.

Americké letectvo sa pri jednom zo svojich posledných náletov navigovalo stopou, ktorú po sebe nechal džihádista. Ten sa totiž odfotil s mobilným telefónom a jeho selfie nahral na sociálne siete.

Dá sa predpokladať, že to bola jedna z amerických sietí, najpravdepodobnejšie Twitter, ktorý ISIS používa masovo. Podľa štúdie má byť až 46 tisíc účtov prepojených na túto teroristickú organizáciu.

„Príspevok na sociálnych sieťach pomohol zničiť cieľ za menej ako 24 hodín,“ uviedol generál vzdušných síl USA, Hawk Carlisle pre server defensetech.com. Navyše sa nemalo jednať o malý bunker niekde v horách, ale priamo o jedno z veliteľstiev organizácie ISIS.

Americké letectvo, stíhačka (snímka: govtech.com)

Americké stíhačky mali zničiť budovu pomocou troch inteligentných bômb, ktoré boli vybavené systémom JDAM. Konkrétne bolo letectvo s potvrdenou pozíciou na mieste za 22 hodín.

Snímku na sociálnych sieťach zachytilo veliteľstvo, ktoré je umiestnené na Floride. „Chlapi prečesávali sociálne siete a našli tam tohto hlupáka,“ uviedol ďalej generál Carlisle. Pod fotografiou mal byť komentár, kde sa mal bojovník chváliť svojimi veliteľskými schopnosťami.

Koaličné sily mali doteraz v bojoch proti ISIS zabiť viac než 10 tisíc islamistov. Tí však majú stále v Sýrii a Iraku silné postavenie.

Zdroj: vice.com

Snímka: theguardian.com, govtech.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Umiestnili zrkadlo do džungle. Pozrite, čo sa dialo

Možno ste už videli psa či mačku, ktorá sa prvýkrát videla v zrkadle. Teraz si môžete pozrieť video, ako reagovali...

Zavrieť