Šéf snov. Miliardár zobral na dovolenku tisíce zamestnancov

0

 

Celkom 6 400 ľudí cestovalo z Číny do Francúzska, kde oslávili 20. výročie založenia firmy. 

Tisíce rezervovaných izieb v 220 hoteloch, 30 tisíc hotelových izieb, 150 autobusov a účet cez 33 miliónov eur. Zatiaľ čo vy ste dostali pri firemnej oslave možno jedno tričko s nažehleným logom, ktoré budete používať ako pyžamo, čínsky miliardár Li Jinyuan, ktorý patrí medzi najbohatších ľudí sveta, zobral cez šesťtisíc svojich zamestnancov na dovolenku do Francúzska.

Šéf tu totiž chcel osláviť 20. výročie založenia firmy. A tak sa konkrétne pozreli do Paríža, Nice, Cannes a Monaka. Navyše sa zviezli aj rýchlovlakom TGV, kde musela spoločnosť kúpiť tisíce lístkov. Celá dovolenka pre zamestnancov trvala štyri dni.

Zamestnanci si tak pozreli pamiatky v Paríži, precestovali krajinu a videli Stredozemné more z Cannes. Tam navyše urobili najdlhšiu živú reťaz, ktorou sa zapísali do Guinessovej knihy rekordov a išli pomaly domov.

Celá dovolenka, ktorú prišla pre nás absolútne neznámu spoločnosť Tiens Group na milióny eur mala však aj inú úlohu. Firma získala obrovské PR a reklamu vo svete. Tiens sa zaoberá najmä financiami, cestovaním a medzinárodným obchodom. Vlastní ju spomínaný Li Jinyuan, ktorý ju založil v roku 1995. Podľa časopisu Forbes je tento miliardár 24 najbohatším Číňanom.

 Li Jinyuan (snímka:bussinesinsider.com)

 

Snímka: independent.co.uk

Zdroj: bbc.com

SmeAktal- redakcia - kariére

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
iPhone 5s (snímka: youtube.com)
Ničením iPhonov si zarába tisíce eur mesačne

  Všetko to začalo, keď tento chlapík zničil iPhone 3GS. Teraz nevynechal najnovšie prírastky ako Apple Watch a Samsung Galaxy S6...

Zavrieť