Ľudia s telefónom v ruke dostanú vlastný pruh. Dokonca aj na schodoch

0

 

Študenti ukázali dobrý nápad, ktorý by mohol byť aplikovaný aj na každých schodoch. Na univerzite v Utahu novým spôsobom vyriešili spomaľovanie ľuďmi, ktorí používajú telefóny. Všetky schody rozdelili do troch pruhov. 

Na jednej z fakúlt študenti rozdelili schody na tri pásy. Jeden pre klasických chodcov, jeden pre tých, ktorí sa ponáhľajú, a ten posledný pre pomalších, ktorí majú hlavy v telefónoch.

Chcú tak otestovať, či sa reálne zrýchli prechod ľudí v budove. Teda pod podmienkou, že budú vytvorené pruhy všetci rešpektovať.

Schody v Utah Valley University Zdroj: Instagram.com @UvuStudentLife

Schody v Utah Valley University Zdroj: Instagram.com @UvuStudentLife

Brali by ste aj vy takéto rozdelenie schodov? Pokiaľ áno, nie je to po prvýkrát, kde sa s pruhom pre ľudí s telefón experimentuje. Podobný nápad zrealizovali aj v Číne. Pozrite sa, ako táto inovácia vyzerá tam. Článok nájdete tu.

Zdroj: mashable.com, instagram.com

Snímky: Instagram.com @UvuStudentLife

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Ruská zásahovka (snímka:rt.com)
Ako v akčnom filme. Takto ruská polícia chytila miliónových zločincov

  Unikátne zábery z kamery policajta ukazujú zákrok proti skupine, ktorá stojí za 20 ozbrojenými útokmi.  Špeciálne jednotky ukázali video...

Zavrieť