Samsung sa nevzdáva. Takto chce poraziť nový iPhone

0

 

Zabudnite na hliník a obyčajný displej. Samsung plánuje uviesť novú vlajkovú loď ihneď po novom roku. 

Má mať super zvuk, telo z ľahkého a odolného magnézia či opäť zahnutý displej. Samsung podľa dohadov nechce nič nechať na náhodu a do nového telefónu plánuje uviesť viacero nových technológií.

Juhokórejský výrobca má aktuálne navyše problém s predajom jeho vlajkovej lode – Samsung Galaxy S6, a tak musí jednoznačne predbehnúť ponuku na trhu.

Zatiaľ neoficiálne informácie hovoria, že Samsung použije pri novinke ľahší a luxusnejší materiál ako hliník, a to konkrétne horčík alebo magnézium.

Novinkou bude aj úplne nový čip, ktorý integruje napríklad procesor a mnoho ďalších technológií a komponentov do jedného, čím sa zníži celková spotreba batérie. Samsung chce, samozrejme, výkonnostne patriť na vrchol, a tak použije čip z vlastnej réžie.

Samsung Galaxy S7, snímka:  androidcommunity.com

Okrem toho sa nový Samsung Galaxy S7 zameria aj na ďalšiu populárnu oblasť, a tou je hudba. Samsung chce podľa dohadov integrovať do telefónu špeciálny procesor SABRE 9018AQ2M, ktorý tam bude len kvôli dokonalej kvalite zvuku.

Samozrejmosťou má byť vylepšený fotoaparát a opäť kvalitnejšie 4K video. Polemizuje sa však nad použitím nového displeja. Najpravdepodobnejšie však Samsung použije rovnaké rozlíšenie ako v súčasnosti.

Dizajn je zatiaľ tiež veľkou neznámou, no je pravdepodobné, že Samsung skôr len inovuje to, čo ponúkol Galaxy S6 edge.

Nová vlajková loď má byť predstavená tesne po novom roku, ešte v priebehu januára. No je možné, že Samsung uvedenie ešte premiestni na mobilný veľtrh do Barcelony vo februári.

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
IMG_1997
Dychberúca príroda. Takto vyzerá najkrajší Fatranský vrchol

  Veľká Fatra skrýva na svojom malom území naozaj nespočetné množstvo prírodných zaujímavostí. Jednou z nich sú, aj podľa mnohých...

Zavrieť