Sagan valcuje Greipela. Získal ďalšie body a zvyšuje svoj náskok

0

 

Slovenský pretekár Peter Sagan tento rok na Tour de France ukazuje, že patrí medzi špičkových cyklistov. V dnešnej etape predviedol opäť svoje kvality a pripísal si ďalšie body.

Dnes sme mohli na Tour sledovať ďalšiu horskú etapu, ktorá štartovala v Digne les Bains. Celých 161 kilometrov museli cyklisti zdolávať náročné kopce, z ktorých najvyšší dosahuje až 2 250 metrov.

Aj v 17. etape sa Peter Sagan dostal do prvej trojky na rýchlostnej prémii. Ako tretí si pripísal ďalších 15 bodov. Zvýšil teda svoj náskok pred Andrém Greipelom v bodovacej súťaži. Udržiava si prvenstvo a Greipel má už len malú šancu „vyzliecť“ Petra zo zeleného dresu. Sagan má v bodovacej súťaži aktuálne náskok 104 bodov.

25-ročný slovenský cyklista si polepšuje aj v celkovej klasifikácii. Vďaka jeho neuveriteľným výkonom nie len v rovinatých, ale aj horských etapách si postupne zlepšuje celkové umiestnenie na Tour. V prvej desiatke v boji o žlté tričko sa nekonali žiadne výrazné zmeny. Chris Froome si s prehľadom drží prvé miesto.

Takisto aj biely dres si zajtra oblečie opäť Nairo Quintana. Svoje prvé etapové víťazstvo na tohtoročnej Tour si dnes vybojoval Simon Geschke z tímu Giant Alpecin. Na druhom mieste sa umiestnil Andrew Talansky a ako tretí prišiel do cieľa Rigoberto Uran.

Galéria:

Snímky: letour.fr, facebook.com/Peter Sagan

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
ghostbusters-5-1571x786
Legendárni krotitelia duchov sú späť. V podobe, akú nikto nečakal

  Film, ktorý v dectve našiel cestu azda ku každému, sa dočká tretieho pokračovania. Tento raz sa nám však nepredstaví...

Zavrieť