Sagan predviedol neskutočný výkon. No opäť skončil druhý

0

 

Aj 16. etapa Tour de France, ktorá je klasifikovaná ako horská, priniesla Petrovi Saganovi cenné body. Vybojoval si ich nielen v rýchlostnej prémii, ale aj vďaka celkovému druhému miestu v dnešnej etape.

Po včerajšom napínavom špurte v záverečných metroch 15. etapy dnes všetci očakávali, čo Peter Sagan predvedie. Aj v etape, ktorá viedla z Bourg de Péage do Gap, ukázal obdivuhodný výkon. Svoje kvality potvrdil aj napriek tomu, že išlo o vyslovene horskú etapu, dlhú 201 kilometrov.

Počas celej etapy si slovenský cyklista držal kontakt s najlepšími vrchármi a zdolával náročné kopce vo vedúcej skupine cyklistov. V úniku sa držal už len Plaza Molina, ktorý si prvenstvo udržal až do cieľa. Sagan však ukázal, že je nielen skvelým šprintérom, ale dokáže konkurovať aj špičkovým vrchárom.

Rýchlostná prémia (Snímka: letour.fr)

Rýchlostná prémia (Snímka: letour.fr)

Vo finálnom zjazde približne 6 kilometrov od cieľa sa držal na druhom mieste. Bol tak veľmi blízko k etapovému víťazstvu. Vedúceho Plaza Molinu síce nepredbehol, no na svoje konto si pripísal ďalšie druhé miesto. Zvýšil tak svoj náskok pred Andrém Greipelom v bodovacej súťaži o zelený dres. Aktuálne teda v boji o zelené tričko vedie o 89 bodov.

Okrem rýchlostnej prémie a druhého miesta v etape si dnes Peter Sagan odnesie aj titul najbojovnejšieho jazdca etapy. Zajtra tak bude opäť pretekať s červeným číslom, ktoré je určené pre najaktívnejšieho pretekára.

Snímky: letour.fr

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Škoda-30T - (snímka:sk.wikipedia.org)
Bratislava môže na metro zabudnúť. Stavať sa budú električkové trate

  Električkou by ste sa mali dostať z Petržalky až na letisko alebo z Devínskej až do Vrakune. Teda aspoň...

Zavrieť