Sagan opäť na pódiu. Opäť len krok od víťaza

0

 

Rovinatá etapa najprestížnejších cyklistických pretekov z Abeville až do Le Havre predurčovala Petra Sagana ako jedného z hlavných favoritov na víťaza. Svoju šancu však nepremenil a do cieľa prišiel ako druhý.

Záverečné metre celej etapy priniesli nepríjemnosť v podobe pádu niekoľkých pretekárov, medzi ktorými bol aj Tony Martin, aktuálny držiteľ žltého dresu. Zdenek Štybař si po hromadnom páde vytvoril skvelý náskok a prišiel do cieľa ako prvý. Na druhej pozícii prešiel cieľovou čiarou slovenský cyklista Peter Sagan.

Potvrdil tak fakt, že je pretekárov s najväčším počtom druhých miest na prestížnych cyklistických pretekoch Tour de France. Napriek tomu, že je skvelým šprintérom vo finálnej časti etáp, nepodarilo sa mu už dlho očakávané víťazstvo.

Na držiteľa najvýznamnejšieho žltého dresu si však znížil náskok a teraz tak stráca len 27 sekúnd. Biely dres, ktorý získava najlepší pretekár do 25 rokov, si Peter Sagan udržal. V bodovacej súťaži o zelený dres ostáva na druhom mieste, hneď za Andrém Greipelom.

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Vlčie Hory
Desať faktov o Slovensku, ktoré z vás urobia hrdého Slováka

  Aj keď si to nemusíte uvedomovať, žijeme v jedinečnej krajine, ktorá má mnoho unikátov.  1. Sme veľmoc hradov a...

Zavrieť