Sagan na čele Tour. Konečne získal cenný zelený dres

0

 

Dnešná ôsma etapa Tour de France bola dlhá 181,5 km a finálny úsek sa odohrával v meste Mur-de-Bretagne. Posledné dva kilometre predstavovali výrazné stúpanie 6,9%, niektoré úseky mali stúpanie dokonca až 11%. 

Cieľovou páskou prešiel ako prvý Alexis Vuillermoz z tímu ALM, ktorého prezývajú “pikachu”. Na druhom mieste sa umiestnil Dan Martin, za ktorým sa do cieľa dostal Valverde Belmonte.

Peter Sagan si v záverečných metroch držal vynikajúcu pozíciu. Etapové víťazstvo síce nezískal, no umiestnil sa na skvelom štvrtom mieste. André Greipel sa do cieľa dostal až po slovenskom cyklistovi. Sagan si tak dnes na stupienkoch pre víťazov obliekol cenný zelený dres.

V celkovej klasifikácii v súťaži o žltý dres Sagan stráca opäť 11 sekúnd na Chrisa Frooma. Vedúcu pozíciu si navyše udržal v klasifikácii do 25 rokov, v ktorej doteraz nosil biely dres. V zajtrajšej 28 kilometrovej časovke už Peter nastúpi po prvýkrát v tomto roku nie v bielom, ale zelenom drese.

Zdroj: letour.fr

Snímka: Tinkoffsaxo.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Google Play (Snímka: gosu-tech.com)
Slováci odhalili aplikáciu, ktorá vám zničí Facebook. Cez Android

Hra, ktorá sa nachádzala na Google Play, obsahovala škodlivý vírus. Ten ukradol používateľské mená a prístupové heslá na Facebook. Hru si...

Zavrieť